Skocz do zawartości
lodzkibyczek

Grzanie do 100 stopni w Sony Vegas Pro 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedawna mam Sony Vegas Pro 13 i podczas renderowania 20-kilku SEKUNDOWEGO filmu full HD/HD procesor obciąża się w 100%. W ciągu kilku sekund podgrzewa się do 100 stopni i wyłącza się komputer.

Próbowałem renderować z Open CL ale to ani nie renderuje z grafiki i wogóle nie odciąża procesora.

Komputer mam dobry więc nie wiem w czym problem.

Ogólnie filmiki robię krótkie tak do 5 min, więc fajnie by było jakby renderowało 30 min i używało procka w 10%.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawna maszyna powinna wytrzymywać bez problemu 12 godzin przy pełnym obciążeniu. Masz coś nie tak z kompem.

 

1) jeśli komputer stoi przy kaloryferze lub w zabudowanym biurku, to trzeba go przenieść

2) upewnić się, że obudowa ma dopływ zimnego powietrza (wloty w obudowie nie są zatkane)

3) wyczyścić z kurzu wentylator i radiator

4) sprawdzić poprawność zamontowania chłodzenia na procesorze (zatrzaski)

5) wymienić pastę termoprzewodzącą

6) dać dodatkowy nadmuch powietrza na procesor

7) ostatecznie wymienić (zapewne boxowy) zestaw chłodzenia na bardziej wydajny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pastę wymieniałem kilka tygodni temu, ma dopływ zimnego powietrza, chłodzenie boxowe :( dobrze zamontowane

Jakie masz napięcie na cpu pod obciążeniem? Ostatnio ktoś miał chyba 1,4V...

Przy wymianie pasty mogłeś uszkodzić kołek montażowy. Sprawdź czy przy tych 100°C masz ciepły radiator na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ( o ile się da ) czy podczas renderingu w SV 13 używane są instrukcje AVX .

 

Z tego co wiem użycie instrukcji AVX dość mocno obciąża procka i wpływa na jego temperatury a że obecne procki mają skopane przewodzenie ciepła między rdzeniem CPU a radiatorem ( glut udający pastę termoprzewodzącą pod IHS-em ) to mamy tego efekty w postaci bardzo wysokich temperatur .

 

Uwaga Klasa na temat prawidłowego montażu boxa też warta rozważenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uwierzyć aby prawidłowo zamontowany box z minimalną ilością pasty odwalał takie cyrki.

Owszem, też to dziwne dla mnie.

Ale... warto sprawdzić, czy wentylator jest podłączony do prawidłowego gniazdka oznaczonego CPU_FAN. Ostatnio miałem kompa, który miał ten wentylator podłączony pod SYS_FAN.

Na pierwszy rzut oka bez różnicy, bo się kręci. Problem zaczyna się, gdy działa automatyczna regulacja prędkości i źle podpięty wentylator nie reaguje na wzrost temperatury na procesorze, bo np czujnik dla gniazdka SYS_FAN jest na mostku lub nie ma go wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nie wyrabia. Albo wentylator źle wpięty, albo źle ustawione parametry dla regulacji wentylatorów, albo przesadziłeś z pastą lub dałeś za mało. No i jeszcze jest opcja, że radiator nie dociska dobrze - nie znam tego gniazda, więc nie wiem jak się tam to mocuje.

 

Czy sprzęt jest podkręcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie podkręcane, nigdy

Yeeey. Szczegółami swojego konfigu mógłbyś wygrać wojnę. Partyzancką. Mrówek. W zimę. 

 

1. Kup MX-2 8g

2. Wytrzyj boxa i czapkę wacikiem nasączonym 95% alkoholem.

3. Sprawdź każdy kołek od boxa Intela.

4. Zaaplikuj ziarno ryżu na czapkę CPU.

5. Zamontuj standardowy radiator dociskając pushpiny po kolei a zakręcając je krzyżowo po tym jak będą siedzieć w laminacie płyty.

6. Ustaw napięcie zgodnie z VID z CoreTemp w UEFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...