Skocz do zawartości
botanicFTS

Wiatraki i ich podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obudowę zalman z1 i do niej mam podłączone 2 wiatraki oryginalnie do tej obudowy, są one na 4 pin (nie znam sie) podłączone do regulatora predkosci na przodzie obudowy i dalej idzie kabelek na 4 pin ale takie grube do zasilacza. Moje pytanie brzmi, jak moge w obudowie domontowac jeszcze dokladnie 3 wiatraczki, to jak mam je podlaczyc? na plycie glownej na FAN mam tylko jedno złącze na 4 pin, od zasilacza natomiast nie ma takiego małego wyjscia, zebym mogl to podlaczyc. Potrzebuje jakies przejsciowki? Ogolnie to nie widzialem wiatraczkow z takim wejsciem na ten gruby 4 pin jaki jest od zasilacza, takze pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za regulator obrotów? (przyślij zdjęcia, albo model). 
Możesz te wiatraki podpiąć bezpośrednio pod molex (ten gruby jak się dobrze rozumiemy), oczywiście po przejściówce (molex to 3pin) ale nie będzie regulacji obrotów.

Jeżeli regulator obrotów (na przednim panelu) nie ma wystarczająco wyjść na wentylatory to rozważ wymianę albo dołożenie nowego kontrolera. 
Istotne jest też dobre rozmieszczenie tych wiatraków i ukierunkowany przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...