Skocz do zawartości
otagan

Duże użycie procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem. Kilka dni temu nagle wzrosło mi użycie procesora i to dosyć znacznie, w spoczynku około 40% a powinno być gdzieś z 1%. Jedyne co mi wykorzystuje tyle zasobów to system i przerwania systemowe. system około 20%. Jest to dosyć zauważalne np podczas przeglądania neta gdyż po otwarciu nowej strony cały czas mam koło kursora te ładujące się kółeczko.

Co ciekawe pojawia się to nie zawsze, jeżeli np. odłączę komputer od zasilania i włączę go to wszystko ok, ale jeśli zrestartuję go czy po prostu wyłącze i włącze ponownie to użycie procesora od razu w górę. Zrobiłem formata i zrestartowałem bios i dalej to samo. 

 

Sprzęt: i54690k,r9 290, 8gb ram, ssd, z97-p, zasilacz cs650m.

 

Jeszcze przed formatem podkręcałem procka programem w biosie ez tuning wizard wiec moze cos przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup porządny antywir i przeskanuj wszystkie zasoby, nie tylko te z formatowane.

 

Kolejną sprawą to wróć do domyślnych ustawień biosu, systemu.

 

Po formacie takie kwiatki nie powinny mieć miejsca.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna. Screeny z gpu-z.

40s.png

 

http://gpuz.techpowerup.com/15/05/24/40s.png

agc.png

 

 

i jeszcze z cpu

normalnie powinno być core speed w spoczynku jakies 800 a tu cisnie prawie że na full.

ZHcYfOm.png

 

 

system: 23%

przerwania systemowe: 10%

proces wykonawczy klienta/serwera: 3,5%

 

Jak wyłączę kompa od prądu i włączę to działa normalnie ale po iluś tam uruchomieniach znowu się to pojawia.

Edytowane przez otagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Process Monitor (sysinternals) i jedziesz z obserwacja jaki proces obciąża w ten sposób procka (sprawdzasz powiązania). Tak przychodzi mi do głowy, że skoro system po reinstalce to może w tle zaczyna ciągnąc i instalować aktualizacje. Wyłącz je całkiem i sprawdz czy przypadkiem przypadłość nie zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup porządny antywir i przeskanuj wszystkie zasoby, nie tylko te z formatowane.

Prośba. Nie proponuj nikomu zakupu antywirusa. Jest tyle darmowych dobrych antywirusów, że naprawdę kupowanie antywirusa nie jest nikomu do szczęścia potrzebne.

 

Skanowałem kasperskym, avastem i malwarbytes anti-malware i nic nie wykryło.

To teraz przeskanuj AdwCleaner i Avira:

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

http://filehippo.com/pl/download_avira/

 

System oryginał czy pirat? Jak pirat, to może masz koparkę bitcoinów gratis?

 

Pokaż screen z menedżera zadań - zakładka procesy, zaznaczona opcja "pokaż procesy wszystkich użytkowników", posortuj wg użycia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega już pisał, 23% system, 10% przerwania systemowe. Czyli jakiś problem w komunikacji pomiędzy urządzeniami, czy to ramy, dyski, karty, dosłownie cokolwiek.

 

Pokaż jeszcze screena z CrystalDiskInfo wszystkich dysków.

 

Z losowych pomysłów... Czy obudowa jest uziemiona? Czyli czy jest podłączony komputer do gniazdka z bolcem który faktycznie jest uziemiony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...