Skocz do zawartości
kulfi82

Przekierowanie domeny za pomocą .htaccess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie, mam pytanie typowo z obsługi hostingu www. Posiadam domenę www.costam.pl przypisaną do konta hostingowego. W koncie tym utworzyłem subdomenę nowa.subdomena.pl - zadaje polega na tym aby przekierować subdomenę na konkretny adres IP (np. 86.88.77.94). Utworzyłem więc w katalogu subdomeny plik .htaccess z przekierowaniem 301, jednak takie przekierowanie przenosi mnie bezpośrednio na ares 86.88.77.94 a zależy mi na tym aby w pasu nadal widniał adres subdomeny. Jak wykonać taką operację? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Takie przekierowanie robi się w panelu zarządzania domeną.

 

Da się, przed chwilą zupełnie przypadkowo znalazłem rozwiązanie. W strefie DNS hostingu można dodać rekord A o nazwie nowa = wartość IP, oraz www.nowa=wartość IP. Dzięki temu mamy przekierowanie subdomeny na zewnętrzny IP a w pasku przeglądarki nadal mamy subdomenę. Ale i tak dzięki za pomoc :D

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się,

Nie da się.

 

przed chwilą zupełnie przypadkowo znalazłem rozwiązanie.

Jak byś raczył przeczytać, co napisałem, to nie był by to przypadek.

 

W strefie DNS hostingu można dodać rekord A o nazwie nowa = wartość IP,

To teraz jeszcze poczytaj, czym jest plik .htaccess, a potem przeczytaj tytuł panelu, w którym wykonałeś powyższą operację.

Na koniec przeczytaj jeszcze raz, co napisałem.

 

Ale i tak dzięki za pomoc :D

Nie ma sprawy, polecam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie załapałem kontekstu wypowiedzi... za pomocą .htaccess się nie da, da się z wykorzystaniem strefy DNS - nie zgodzę się tylko z tym, że robimy to tylko w panelu domeny bo, DA mojego hostingu również ma możliwość zarządzania DNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...