Skocz do zawartości
drozdunysa

problem z wejściem do windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie było mnie raptem 40 minutek przy komputerze. 
W załączniku jest zdjęcie problemu. Kiedyś tak miałem ale po jednorazowej wpadce wszystko  wróciło do normalności teraz nie jestem w stanie wejść normalnie do windowsa. Pomoże ktoś ? 

post-214908-0-60492300-1434533366_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer po OC? Odpalałeś z jednej kości RAM (jeżeli posiadasz dwie) lub z innego gniazda? Błąd może też wskazywać na błędy sektorów lub dużych odchyleń w napięciach na zasilaczu. Nie znam konfiguracji Twojego komputera, więc ciężko się konkretnie ukierunkować. Sprawdz czy komputer jest w stanie uruchomić się w trybie awaryjnym, być może to tylko problem ze sterownikiem.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MartinHRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer po OC? Odpalałeś z jednej kości RAM (jeżeli posiadasz dwie) lub z innego gniazda? Błąd może też wskazywać na błędy sektorów lub dużych odchyleń w napięciach na zasilaczu. Nie znam konfiguracji Twojego komputera, więc ciężko się konkretnie ukierunkować. Sprawdz czy komputer jest w stanie uruchomić się w trybie awaryjnym.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

właśnie nic nie podkręcałem, w dosie mam na optymalu wszystko. Wydaje mi sięże to może być problem z dyskami gdyż posiadam sata 3 a mam 2 dyskie sata II podpięte. No i szybki dysk sdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nic nie podkręcałem, w dosie mam na optymalu wszystko. Wydaje mi sięże to może być problem z dyskami gdyż posiadam sata 3 a mam 2 dyskie sata II podpięte. No i szybki dysk sdd

O ile dyski nie są uszkodzone to nie ma znaczenia, czy są one na SataII czy SataIII to tylko kwestia wydajności-przepustowości. Więc nie idz w tym kierunku

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zakładam, że temperatury masz w normie i jeżeli to możliwe na początek proponuję odpalić awaryjnie. Jeżeli system się podniesie, można szukać problemu w oprogramowaniu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MartinHRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila z google:

 

 

ten kod błędu odpowiada za problem ze sprzętem wszelkiej maści. trzeba znaleźć wadliwy element. a to wymaga czasu innych podobnych komponentów do podmiany - ram, cpu, hdd etc. możliwe że walnięty jest jakiś kabel. trzeba szukać. 

 

zostaw wpiętą tylko jedną kość pamięci jeżeli masz dwie lub więcej, odłącz hdd pozostaw tylko ssd. nie rób wszystkiego na raz tylko po kolei. zacznij od HDD

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na tryb awaryjny i skanuję dziada w nod32  cały dysk ssd zafajady błędami zobaczymy co naprawi. Jak nie to wgram od nowa 7 na ssd i zobaczymy co się stanie jak nie to jeszcze mam 2 dyski na sata a z nimi nie miałem żadnego problemu nigdy. Tak coś przypuszczam że może  to jego wina bo  po wgrani windowsa zaraz po kupnie, pojawiały mi się czasem jakieś zamulania czy właśnie niebieski ekranik.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy ssd mozna normalnie formatowac? Bo cos mi sie obilo o uszy ze nawet defragmentacji. Nie mozna tonic?

Można normalnie formatować, nie masz czego się obawiać. Poradziłeś sobie z BSOD'ami?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandisk 2,5' ultra II 120gb. Ogólnie będę go sprzedawał bo mam same problemy z nim, nie wiedząc czemu. Teraz coś kopi zapasowej nie mogę zrobić :/ żenada. Tylko jakiś szybki dysk Sata. Bo to że komp mi się włącza w ciągu kilku sekund nie robi już na mnie wrażenia a jak się wgra uaktualnienia i wszystkie programy mi potrzebne to mam teraz 50 GB tylko wolnego. Nie potrzebuję go, znajomi chwalili wiek sobie  kupiłem z kompem :) szkoda kasy, no chyba że ktoś tam sobie coś projektuje albo coś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj firmware, sprawdź SMART i puść skan na badsectory. HDD lepszym rozwiązaniem od SSD? Nie sądzę. W przeciągu ostatnich paru lat widziałem kilkanaście mniej lub bardziej padniętych twardzieli i raptem jednego SSDka (OCZ Vertex 2 E ;)).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...