Skocz do zawartości
Oracle

Laptop 3-5k do pracy i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam sensownego laptopa jak wyżej. Mam trochę nietypowe wymagania więc inne podobne tematy nie bardzo pasują.

Przede wszystkim szukam czegoś co obsłuży 16G ramu. To jest mus do mojej pracy. Bazy danych, narzędzia developerskie i system biorą około 10G.

 

Ponadto:

  • Nie może mieć problemu z linuxem (Tu nie musi wszystko działać perfekcyjnie) ani windowsem x64 (7 albo 8 - nie ma znaczenia) - Nie musi mieć preinstalowanego systemu
  • Dać rade pociągnąć nowe gry na średnich ew niskich detalach (WoWa musi pociągnąć a to wbrew pozorom nie takie proste)
  • i5 minimum, nie musi mieć najnowszej generacji
  • Fajnie by było jakby się dało wymienić napęd na dodatkowy HDD i tu bym wsadził jakiegoś SSD (w sensie głowny dysk SSD a do kieszeni zwykły HDD)
  • 15-17 cali. Jak będzie ciut więcej to nie będzie problemu
  • 2-3+h na baterii, nie zalezy mi na tym tak bardzo.
  • Matowy ekran (ale jak będzie jakaś turbo opcja z gloss to przeboleje)
  • Jakość wykonania nie ma zbytniego znaczenia dla mnie. Nie musi być super wytrzymały. Dobrze by było, żeby się szybko plastiki nie ścierały.

Niestety nie mam zielonego pojęcia jak wygląda rynek laptopów, poczytałem trochę i popytałem. Sensownie wygląda MSI GE70 i póki co to mój typ, ale może jest coś lepszego w sensownej cenie?

Do max ceny trzeba odjąć tyle ile potrzeba na wymianę ramu do 16G i dysku SSD ok 200-300zł.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie MSI GE60 z i7 + 8GB RAM. Posiada kartę GTX860 więc pograsz bez problemu w nowsze tytuły, 1 wolny slot na RAM więc można rozbudować do 16GB RAM. Posiada dwa dyski wewnątrz SSD + HDD oraz matowy ekran o rozdzielczości FullHD

 

taniej tylko Lenovo Y50 z i7 + 16GB RAM. Karta GTX960 ~10% mocniejsza od gtx860 (to samo tylko lekko podkręcone). Posiada fabryczny dysk SSD 256GB (bez HDD), matową matrycę FHD

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie MSI GE70 to był dobry traf. Ale jest tyle tych wersji, że się gubie. Zawęziłem wybór tak:

http://goo.gl/rF4OW1

(oryginalny url był za długi) Mowa tylko o GE.

 

I znalazłem coś takiego:

http://www.x-kom.pl/p/213892-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-4710hq-16-1000-br-combo-gtx860m.html

 

I teraz tak, z tego co widzę, nie ma wersji z lepszym prockiem i grafiką 860M. Jest tylko gorszy procesor + lepsza grafika albo vice versa.

Wersja z lepszą grafiką jest droższa o ok 200zł. Co lepiej wybrać?

 

Dysk SSD wziąłbym np http://www.x-kom.pl/p/223285-dysk-ssd-crucial-250gb-2-5-sata-ssd-bx100-7mm.html

 

Raczej skłaniałbym się w stronę 17 cali. Nie zależy mi szczególnie na rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tego więc kupię, dzięki za pomoc.

 

Mam jeszcze pytanie, jeśli dobrze rozumiem to wersja 17 cali ma dodatkowe miejsce na dysk w sumie 2 dyski sata a wersja 15 calowa tylko 1 dysk?

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym plastikową obudowę.

 

Plus nie wezmę wersji z preinstalowanym systemem. Mam licencję na 7 i nie będę płacił 400zł bez sensu. Nie ma wersji bez?

 

Sam już nie wiem czy 15 czy 17 :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że różnica w cenie jest za duża, za 700zł dostaje 17 cali, kompletnie zbyteczny ekran dotykowy i kompletnie zbyteczny windows na partycji recovery którą i tak bym usunął.

 

No nic, zostaje tylko Lenovo 15 albo MSI 15/17.

 

Dzięki za info, coś zdecyduje w najbliższym czasie i dam znać co wybrałem. Jeszcze muszę poszukać myszki, klawiatury i jakiejś torby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem w końcu http://www.x-kom.pl/p/241004-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-16gb-1000-gtx960m.html

tylko że był stówkę taniej jeszcze dziś wieczorem. Do tego dysk ssd 240 i wyszło, że w cenie tego droższego kupiłem taki sam laptop i za darmo dostałem dysk 1T zewnętrzny.

Różniły się tylko dyskiem a różnica w cenie była taka sama jak dysk 240G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...