Skocz do zawartości
geforc

Zmiana dostawcy internetu na NEOZDRADE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 31 sierpnia kończy mi się umowa z TELESTRADA MULTIMO, Posiadałem od nich internet przez 7 lat ale ostatnimi czasy jakość usług spadła masakrycznie, zapychanie łącza, fatalna obsługa... tak więc zmiana, zmiana na Orange neostradę. Chciałbym poznać opinię o tej nowej Neostradzie, że niby wszystko 39.90zł. Obecnie płacę przy umowie na 24 miesiące :

internet 10Mbit/s - 47,99zł
Telefon - 39zł

Czyli dosyć dużo jak na prędkość. Jak to wygląda przy tej nowej Neostradzie, dają router ? telefon jest obowiązkowy ? bo szczerze mówiąc telefonu stacjonarnego w ogóle nie uzywam. Do tego wszystkiego zaciekawiłą mnie usługa światłowodowa, dostępna jest tylko w miejscach gdzie są dostępne światłowody czy Orange przychodzi i podłącza do całej klatki ??

Edytowane przez geforc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w Orange (TPSA) posiadanie telefonu stacjonarnego nadal jest wymogiem przy Neostradzie. To jest tzw. opłata za utrzymanie linii, czyli abonament za stacjonarkę. Co do światłowodu, to musisz się dowiedzieć w neo, czy w Twojej okolicy mają dociągnięty światłowód, gdyż nie jest to takie "łatwe", jak w przypadku istniejącej infrastruktury. Wiadomo - na reklamie piszą DO 80 Mbit/s, więc musisz się dowiedzieć w Orange, ile na Twoich "kablach" są wstanie wycisnąć. Podejrzewam, że będziesz miał lepiej, niż u obecnego usługodawcy, ale na te 80 mega bym nie liczył.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dropssem przemawia umowa na czas nieokreślony i brak konieczności posiadania telefonu.

W Orange dobrze jest sprawdzić oferowaną przez nich prędkość z kilku źródeł, np. sprawdzając za pomocą formularza online i dzwoniąc na infolinie(przy z doświadczenia wiem, że różni konsultanci mogą powiedzieć co innego).

Sprawdź też czy netia nie oferuje w twojej lokalizacji lepszych prędkości od Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Dropss nie mogę mieć bo nie mam telefonu w netii, pozostaje internet z netii, no wlasnie opcja 100 za 59zł, pierwsze 6 miesiecy za 1zł, ALE zaniepokoiło mnie to że gościu z infolini mówił coś o nowych kablach w domu, że nowe gniazdko trzeba będzie kombinować i remont w mieszkaniu, o co chodzi ? nie możę być na tych kablach co mam neta teraz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz zamawiasz 80-kę, jeżeli korzystasz z geopromocji.  Przychodzi technik i mierzy ci łącze, jeśli spełnia wymagania, to ok, jak  nie... nie podpisujesz umowy. Tyle.

Dodatkowe koszty to utrzymanie linii lub telefon stacjonarny (voIP)

 

Ja wymieniłem kabel telefoniczny w domu na nowy (25m), łącze polepszyło się o 10MBit!

 

PS Klaus, przecież jeszcze świeżak temat :P Ciachnij.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...