Skocz do zawartości
Kamil_NN

SSD umiera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z dyskiem SSD, ostatnio miałem minutowę zamułę komputera w przypadku niektórych programów, przeinstalowałem system i nie mam tego problemu.

 

 

Natomiast od zawsze mam freezy w grze WoT kiedy używam modów, które zapisują i wysyłają małe dane tekstowe do serwera (Observed mod od WGL).

 

Bez tych modów gra działa dobrze, ale jest zmuszony do ich używania podczas grania turniejów. Zwiechy są 1-5sekundowe, obraz staje ale wszystko w windowsie słychać. Inne gry również działają normalnie .

 

Oczywiście wykluczyłem internet, zainstalowałem wszystko na HDD i nic takiego nie ma miejsca.

 

 

 

Czy dysk rzeczywiście umiera, czy może chodzi o jakąś konfigurację? Dysk jest zoptymalizowany wedle najpopolarniejszego poradnika z google.

 

Z jakich programów zamieścić test/screeny aby można było coś zanalizować?

 

 

 

 

 

 

EDIT: dorzucam screeny z CrystalDiskInfo oraz 2-krotny test AS SSD

 

C6q6z3k.png

1G8lq1h.pngXyeKn25.png

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dyskiem SSD, ostatnio miałem minutowę zamułę komputera w przypadku niektórych programów, przeinstalowałem system i nie mam tego problemu.

 

 

Natomiast od zawsze mam freezy w grze WoT kiedy używam modów, które zapisują i wysyłają małe dane tekstowe do serwera (Observed mod od WGL).

 

Bez tych modów gra działa dobrze, ale jest zmuszony do ich używania podczas grania turniejów. Zwiechy są 1-5sekundowe, obraz staje ale wszystko w windowsie słychać. Inne gry również działają normalnie .

 

Oczywiście wykluczyłem internet, zainstalowałem wszystko na HDD i nic takiego nie ma miejsca.

 

 

 

Czy dysk rzeczywiście umiera, czy może chodzi o jakąś konfigurację? Dysk jest zoptymalizowany wedle najpopolarniejszego poradnika z google.

 

Z jakich programów zamieścić test/screeny aby można było coś zanalizować?

 

 

 

 

 

 

EDIT: dorzucam screeny z CrystalDiskInfo oraz 2-krotny test AS SSD

 

C6q6z3k.png

1G8lq1h.pngXyeKn25.png

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dyskiem SSD, ostatnio miałem minutowę zamułę komputera w przypadku niektórych programów, przeinstalowałem system i nie mam tego problemu.

 

 

Natomiast od zawsze mam freezy w grze WoT kiedy używam modów, które zapisują i wysyłają małe dane tekstowe do serwera (Observed mod od WGL).

 

Bez tych modów gra działa dobrze, ale jest zmuszony do ich używania podczas grania turniejów. Zwiechy są 1-5sekundowe, obraz staje ale wszystko w windowsie słychać. Inne gry również działają normalnie .

 

Oczywiście wykluczyłem internet, zainstalowałem wszystko na HDD i nic takiego nie ma miejsca.

 

 

 

Czy dysk rzeczywiście umiera, czy może chodzi o jakąś konfigurację? Dysk jest zoptymalizowany wedle najpopolarniejszego poradnika z google.

 

 

 

Dla mnie to wygląda na problemy z softem. Sam piszesz że świeży system oraz brak modów i po kłopocie.

Może te "optymalizacje z poradnika google" coś namieszały. Po co to robisz kiedy nie ma żadnej potrzeby niczego "optymalizować"?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co tu mogło namieszać? To są podstawowe rzeczy do zrobienia po instalacji systemu na SSD

 

 

Inni gracze WGL nie mają problemów, wielokrotnie stawiany system i zawsze to samo z tymi modami, czyli coś jest ewidentnie nie tak z dyskiem, pytanie tylko co i jak to reklamować skoro mam jeszcze gwarancje? Czy wear lvl rzędu 100k to normalka?

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie z Cristala masz wyraźnie napisane msahci a więc działa standardowy systemowy od MS a nie Intela.

 

To co napisałeś to jest kontroler Intela - element fizyczny na płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poleży :)

 

Mi prawie dwa miesiące załatwiali reklamację procesora, 3 miesiące reklamacje SSD OCZ (tutaj przynajmniej jaiś realny powód był bo to było w momencie gdy firmę kupiła Toshiba)

 

Powodzenia

Edytowane przez Calme
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poleży :)

 

Mi prawie dwa miesiące załatwiali reklamację procesora, 3 miesiące reklamacje SSD OCZ (tutaj przynajmniej jaiś realny powód był bo to było w momencie gdy firmę kupiła Toshiba)

 

Powodzenia

Szanowny Kliencie,
uprzejmie informujemy, że zakończono obsługę zgłoszenia reklamacyjnego. Paczka z towarem zostanie nadana kurierem do 24 godzin.

Sposób rozwiązania reklamacji

Nazwa towaru wydawanego: Plextor M6Pro 128GB
Numer seryjny wydawany: xxxxxxxxxxxxx
Data wydania: 03-09-2015
Opis realizacji: Wymiana na model SSD Plextor M6Pro 128GB
Przewoźnik: TBA Express (http://tba.pl/tracking)
Numer listu przewozowego: xxxxxxxxx


Przesyłka pojawi się w systemie monitoringu przesyłek na stronie przewoźnika do 24 godzin.
Dziękujemy za korzystanie z naszych usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...