Skocz do zawartości
Secharffood11

Ktoś ma moje dane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Męczy mnie pewna rzecz... Niedawno miałem wymianę zdań z pewnym gościem w grze na PW. (World of tanks). Nie wiem skąd był, pialiśmy po angielsku. Nagle pyta mnie ironicznie cy myślę że jest głupi... Po czym napisał mi z jakiego jestem kraju, jak mam na imię i ile mam lat.... zakończył czymś w stylu "Let me see where..." (jakby coś sobie sprawdzał ). Dokładnego adresu telefonu czy czegoś mi nie podał więc myślę że nie miał bo by się pochwalił... Strasznie mnie to zdziwiło bo nie klikałem żadnego linku od niego który mógłby np. wysłać mu moje IP... znał tylko mój nick w grze...Nigdy się z czymś takim nie spotkałem więc nie wiem co myśleć czy trafiłem na jakiegoś Hakera z "wyższej półki" ? Jeśli koś coś wie w tym temacie to proszę żeby mi trochę to rozjaśnił.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Jakby podał twój adres/numer konta bankowego, oraz powiedział że kolor twoich kafelków w łazience mu się nie podoba to jeszcze bym twoje rozterki zrozumiał.

Czy nick jest unikatowy tylko do WOT czy używasz go na różnych forach?

Imię/data urodzenia bardzo często są podawane może jakieś konkursy itd.

 

Mnie kiedyś jeden troll zirytował na sadisticu. 5min zabawy z google i jego nickiem i wiedziałem jak się nazywa, ile ma lat i do jakiej szkoły chodzi.

Napisałem mu kulturalnie by się zastanowił nad słownictwem, bo skoro ja w 5min z nudów wyłapałem takie kwestie, to w przyszłości jakiś nawiedzony HRowiec może też na to trafić przed rekrutacjom, przez co może stracić szanse na dobrą pracę tylko dlatego że myślał że po kablu jest anonimowy.

Nic w internecie nie ginie. 

No ale teraz ja cię shakuję w 1 min dowiedziałem się że: Masz 21 lat, jesteś z PL i nazywasz się Artur

http://pl.wot-life.com/eu/player/Secharffood11-504122146   

http://www.forumpc.pl/user/59952-secharffood11/     

http://chomikuj.pl/Secharffood11/Gry%20(has*c5*82a%20do%20folder*c3*b3w-%201234)/Panzer%20Elite%20Action%20-%20Fields%20of%20Glory

 

Pewnie jakbym dalej kopał coś jeszcze bym znalazł

Naprawdę przeraża mnie twoja naiwność :) najpierw podajesz dane pewnie jeszcze prawdziwe, potem dziwisz się że ktoś na te dane trafił :)

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN Dziękuję Ci za pomoc. Ta nick jest raczej uniwersalny... :) " najpierw podajesz dane pewnie jeszcze prawdziwe, potem dziwisz się że ktoś na te dane trafił " słuchaj nie mam niczego do ukrycia nie wstydzę się swojego imienia, nazwiska wieku etc. chętnie mogę spotkać się z dowolną osobą "z internetu" i rozmawiać z nią używając tych samych słów na żywo. Jedyne czego się obawiałem ktoś mógłby wykraść np. moje ważne dane - np. dane konta bankowego itp. Wydawało mi się to baaaardzo dziwne by pro hacker zajmował sobie czas takim randomowym  typkiem jak ja ale wolałem poznać opinię kogoś kto w tej kwestii może się sensownie wypowiedzieć/wie co mówi - jak się okazało byłeś to Ty. W każdym razie dziękuję Ci raz jeszcze za wyjaśnienie.

Ps Ty "shakowałeś" mnie dobrze w 100%- koleś z forum z Twojego 2 linku myślał że mam 16 lat ;)  (też tam zasięgnąłem języka...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...