Skocz do zawartości
DaRoN

typowe chłodzenie wodne - pomoc w doborze podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Daaawno mnie tu nie było, i co tu dużo mówić zmieniając zabawki wypadłem praktycznie całkowicie z obiegu chłodzeń komputerowych. Ostatnimi czasy jednak stwierdziłem, że w ramach wieczornych zimowych dłubanin mógłbym sobie złożyć chłodzenie wodne no i zacząłem coś tam przeglądać, coś czytać, oglądać projekty. Jakiś pomysł mam, ale potrzebuję Waszej pomocy, gdyż wiem, że producentów akcesoriów do WC jest teraz od groma i po prostu się w tym nie odnajduję.

 

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli jak to w zamierzeniu ma wyglądać:

- obudowa to Chieftec Mesh LCX z oknem

- podzespoły są już mniej ważne, ale najważniejsze, że mają być dwa bloki (jeden na początku - CPU), grafika przyjdzie później jak zmienię GTXa760 na coś rozsądnego.

 

Obudowa wcale jakaś duża i pojemna nie jest. Mieści co prawda wszystko, ale szału jakiegoś nie ma. Stąd też moja decyzja - chłodnica będzie umieszczona na zewnątrz, na samej górze obudowy. Wentylatory ją chłodzące będą schowane w środku.

To co zamierzam w przyszłości chłodzić (czyli GTX980 i i5 3570K @ 4,5GHz, chłodzony obecnie przez Ultra 120 rev.C) spokojnie zostanie pociągnięte przez chłodnicę dwu wentylatorową. To co wiec potrzebuję: 

 

- blok na LGA 1155 i możliwie przyszłosciowy (kiedyś pewnie Skylake)

- chłodnice pod dwa wentylatory. nie jestem pewny czy są takie, które oferują wyjścia kątowe i proste, ale gdyby sie miała koncepcja zmienić to fajnie by było mieć jednak pole manewru

- pompkę wewnętrzną, ktora uciągnie EKWB na GTX980 i blok na CPU. maksymalnie cichą. 

- rezerwuar - montowany albo na pompkę, albo obok (będzie tam gdzie są sloty na dyski twarde - te u mnie i tak wiszą tam gdzie 5,25 na tłumikach przez co są niesłyszalne). czy ktoś u nas robi takie rzeczy? 

- oczywiście złączki i węże. kolejny temat rzeka. w akryl się bawić nie chcę. potrzebuję dobrych węży. 

- ciecz, widziałem, że krzyczą sobie jak za woły czasami za płyny. oczywiscie żaden problem nalać prestona za 40PLN / 5L, ale może coś fajnie wyglądającego? widziałem gdzieś jakieś płyny, które wygladają jak mazia taka w środku.

- przepływomierz, niekonieczny, ale mógłby się zdać.

 

jeśli zaś chodzi o samą obudowę to potrzebowałbym wykonać nowe okno, wyprofilowane jak to, które jest obecnie (montowane od wewnątrz, od zewnątrz nie ma różnicy poziomow). czy u nas na forum ktoś się tym zajmuje? oczywiście najpierw dziura do wycięcia przeze mnie :)

 

bardzo liczę na Waszą pomoc w tym temacie! pozdrawiam!

 

PS. budżet - nie będzie to WC składane ad hoc, ze względu na brak czasu i już wykorzystany urlop :) także części będą kupowane raczej element po elemencie toteż bardziej zależy mi na jakości podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- blok na LGA 1155 i możliwie przyszłosciowy (kiedyś pewnie Skylake)

Z nowych konstrukcji wszystkie są ok. Czy weźmiesz MIPS IceForce, czy XSPC RayStorm, Koolance 380, albo EKWB Supremacy Evo będzie dobrze.

 

- chłodnice pod dwa wentylatory. nie jestem pewny czy są takie, które oferują wyjścia kątowe i proste, ale gdyby sie miała koncepcja zmienić to fajnie by było mieć jednak pole manewru

Choćby Alphacool, Coolgate i Phobya robią takie.

 

- pompkę wewnętrzną, ktora uciągnie EKWB na GTX980 i blok na CPU. maksymalnie cichą.

Tu się nic nie zmieniło. Laing D5, albo Laing DDC ;)

 

- rezerwuar - montowany albo na pompkę, albo obok (będzie tam gdzie są sloty na dyski twarde - te u mnie i tak wiszą tam gdzie 5,25 na tłumikach przez co są niesłyszalne). czy ktoś u nas robi takie rzeczy? 

jeśli zaś chodzi o samą obudowę to potrzebowałbym wykonać nowe okno, wyprofilowane jak to, które jest obecnie (montowane od wewnątrz, od zewnątrz nie ma różnicy poziomow). czy u nas na forum ktoś się tym zajmuje? oczywiście najpierw dziura do wycięcia przeze mnie  :)

Modding praktycznie zdechł. Na pewno nie odzywaj się do Darmacza. Jak chcesz coś customowego to został tylko Elder.

 

- oczywiście złączki i węże. kolejny temat rzeka. w akryl się bawić nie chcę. potrzebuję dobrych węży.

Tygon, Primochill, Masterkleer - wszystkie są ok.

 

- ciecz, widziałem, że krzyczą sobie jak za woły czasami za płyny. oczywiscie żaden problem nalać prestona za 40PLN / 5L, ale może coś fajnie wyglądającego? widziałem gdzieś jakieś płyny, które wygladają jak mazia taka w środku.

Pewnie mówisz o Mayhems Pastel, albo Mayhems Aurora. Nie bierz tego. Sam producent pisze, że to tylko na chwilę do kompów na pokaz. Zapcha układ na amen przy dłuższym użytkowaniu.

 

- przepływomierz, niekonieczny, ale mógłby się zdać.

Polecam Koolance :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...