Skocz do zawartości
Kyle

Problemy z Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące problemy:

 

w Ubuntu 14 LTS i Linux Mint 17.1

1) Po podłączeniu dysku USB, w pionowym panelu po lewej stronie pulpitu pojawia się ikona dysku wymiennego. Klikając na nią wybieram opcję "Usuń bezpiecznie" by odłączyć bezpiecznie dysk, ale niestety system nie wiem po co, od razu zachowuje się tak jakbym ponownie, w ułamku sekundy podłączył znowu dysk (!) - bez sensu. Czy da się zrobić tak, by to pracowało poprawnie? (tak jak w każdym Windows, gdzie po wybraniu bezpiecznego odłączenia, można w cywilizowany sposób odłączyć urządzenie, bo zostaje one odłączone/odmontowane z systemu)

 

w Ubuntu 14 LTS i Mint 17.1

2) Kiedy zaznaczam kilka folderów i daję na "Właściwości" by poznać ich rozmiar, to Ubuntu wyświetla rozmiar z bardzo małą dokładnością (jak pliki mają kilkanaście GB, to mam podany rozmiar z dokładnością do 1/10 GB) - czy jest możliwość tak dokładnego wyświetlania rozmiaru katalogów po wybraniu myszką właściwości, jak w Microsoft Windows (czyli co do bajta)?

 

w Ubuntu i Mint

3) Mam typową, popularną, zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD. Czy jest możliwość wygodnej zmiany częstotliwości próbkowania wyjścia SPDIF z panelu ustawiania audio (jak w Windowsach)? Czy jedyny sposób to grzebanie w linii poleceń/modyfikacja plików konfiguracyjnych PulseAudio? Czy można zainstalować łatwo jakiś panel GUI do obsługi audio, gdzie będzie opcja wyboru częstotliwości próbkowania i ilości bitów?

 

4) Czy znacie jakiś program do odtwarzania Video na Linux, z systemem zarządzania barwą? (na Windows jest MPC-HC, gdzie ładnie działa profilowanie barw/system cms, jednak nie znam odpowiednika/zamiennika dla Linux)

 

5) Mam drukarkę Ricoh Aficio SP C240DN (kolor, laser, duplex)  podłączoną na USB i nie mogę nic wydrukować na standardowym sterowniku ( Ubuntu czy Mint - to samo). Na drukarce świeci się tylko kontrolka "Data IN", ale nic nie drukuje.

Na stronie ricoh ( http://www.ricoh.pl/downloads/office-product-downloads.aspx) jest przy tym modelu ze sterowników tylko pełno systemów M$ i Mac do wyboru, a z Linux nie ma nic, poza Unix->Unix Filter (to chyba nawet driver nie jest). Macie może drukarkę Ricoh i Linux ?

 

6) Czułość myszy pomimo, że ustawiona na minimalną (tam gdzie jest suwak czułości w panelu sterowania), nadal jest za duża (pewnie przez to, że minimalna prędkosć to "1 impuls  myszy=1 pix ruchu na ekranie monitora"), czy da się ustawić tak jak w Windows niższą czułość (np. 2 impulsy myszy = 1 pix ruchu na ekranie) ??

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...