Skocz do zawartości
Retingo

Prawidłowe temperatury ?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , kupiłem nie dawno procesor i3 4170 wraz z płytką MSI H81M PRO-VD , całość siedzi w Zalmanie T4 a schładzana jest SilentiumPC Spartan Pro . Mam kilka pytań , po pierwsze dlaczego w UFI mam inne odczyty temperatur niż w programach do monitorowania. Mianowicie w UFI temp. są na poziomie 38 stopni a w programach w stocku sięgają max 34 stopni ??

Drugie pytanie dotyczy samej temperatury maksymalnej , w programach typu praim95 czy aida lub occt temperatury dochodzą do 70 stopni a wentylator na spartanie odlatuje ale jak gram np. w GTA V to temperatury są maks 66 stopni. 

 Co sądzicie o tych temperaturach , czy są ok ?? Wiem że haswell jest dość ciepły ale czy to nie za wysokie temperatury ?? 

Aha dodam że podane wartości były mierzone najpierw na grafice zintegrowanej , stock i programy ( pime czy occt ) czy obciążenie zintegrowanej grafiki też ma wpływ na temperaturę całego procesora ? Proszę o konstruktywne odpowiedzi , jestem początkującym na forum ale nie gimazjalistą :) Niestety poszukiwania osoby kompetentnej w sprawch sprzętu w mojej okolicy spełzły na niczym :( w internecie też nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania . Uprzedzam pytanie , komputer stoi na biurku w pomieszczeniu ok. 23 stopni a pasta jest dołączona do Spartana Pro . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym prockiem jest problem z odprowadzeniem ciepła (glut pod czapką, zawyżone napięcie rdzenia, wysoki zegar)

jak masz regulacje napięcia to zbij o 5-10% w dół (do jednego volta), powinno na bank pomóc

Czyli ogólnie jest to problem tego modelu ? Postaram się pobawić z napięciami może to faktycznie coś da , na Polskich forach niewiele jest zapytań odnośnie i3 ale na zachodnich troszkę jest i tam podobne problemy się przewijają. Ogólnie jestem mocno zaskoczony tymi temperaturami , wszędzie człowiek czyta że Intel jest dość chłodny a tu proszę mój poprzedni Phenom x4 II 955 na bazowych zegarach w stresie nie przekraczał 68 stopni ( chłodzenie niereferencyjne ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i3 numerek niżej i na aluminiowym chłodzeniu skręconym do 1000 obr. miałem ponad 70 stopni w stresie, potem zmieniłem na chłodzenie z i5 (z miedzianym rdzeniem za 20zł) kręciłem też na minimum bo lubię ciszę i mam 5-8 stopni mniej, a więc już akceptowalne

jak masz spartana to nie powinno być źle, być może tez kwestia obiegu powietrza w budzie

a co do napięcia to wystarczy wpisać w google

i3 undervolting

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na moje pytanie i piszę dla zainteresowanych . Intel w modelu i3 4170 zdecydowanie za wysoko ustawił napięcie bo aż 1.165V gdzie modele "słabsze" czyli 4150 oraz 4160 nie przekraczają 1.085V . Różnica jest ogromna zwłaszcza że procesor działa stabilnie przy napięciu 1.020V ( w moim przypadku ) zmiana napięcia daje bardzo dużo względem temperatur , o ile w idl. różnica sięga 3 stopni o tle w stresie to już 8/9 stopni . Teraz w stresie po testach syntetycznych temperatury dochodzą maksymalnie do 63 stopni a w grach ( GTA V , WoT ) nie przekraczają 60 stopni  :banana: . Dodam że teraz spartan działa z obrotami od 800 do 1250 czyli CICHO  :-D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę zaczynał nowego tematu tylko zapytam tu założyłem dziś nowe chłodzenie które dostałem za darmo a mianowicie Arctik Frezer 64 pro i moje pytanie jest następujące czy po godzinie gry np w WOT temperatura 55-58 stopni to nie za dużo  ? obroty wiatraczka na poziomie 1500 wiec z tego co widzę w instrukcji ma 700 obr w zapasie , testowałem programem OCCT po 15 min wentylator 1450 było max 57 stopni i więcej nie poszła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek / Wiatrak to masz np. na polu , w komputerze masz wentylator .

 

Kartę masz jakąś lepszą czy grasz na integrze z CPU ?

 

Jaką dałeś pastę termoprzewodzącą ?

 

60 stopnii w stresie dla CPU to generalnie jest jeszcze tak wysoko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...