Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy wymieniłem płytę główną na MSI 970 Gaming od tego czasu zaczęły się moje problemy.

Sprawa wygląda tak, że w jakiejkolwiek grze mam ogromne obciążenie procesora ( AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition ). Problem jest na tyle potężny, że gra tnie się nawet po odpaleniu Red Alert 2. 

Dodatkowo podczas grania w Diablo 3 fps wachają się od 15-32 ( Obciążenie procka w D3 wacha się 60-95 %). Sytuacji nie zmienia nawet zmiana ustawień w grze, niezależnie od tego, czy wszystko jest ustawione na low, czy na full to gra tnie się tak samo.

Po wymianie zrobiłem też czystą instalację na swoim dysku z przeinstalowaniem systemu na Windows 10. Myślac, że problem jest w systemie zmieniłem go z powrotem na Windows 7 i zainstalowałem świeżo zakupiony dysk SSD oraz kartę graficzną GTX 650.

Zainstalowałem tę zwszystkie aktualizacje do Windowsa, Frameworki, bibblioteki DirectX, C++ Redist, kodeki i stery do karty grafiki.

BIOS na płycie głównej jest w najnowszej wersji, ale był też downgradeowany. Płyta główna MSI 970 Gaming ma w bios opcje OC która podwyższa taktowania, po włączeniu tej opcji otrzymuje +2 fps.

W końcu pomyślałem, że jest to problem zasilacza, więc zainstalowałem tymczasowo w komputerze zasilacz o mocy 700 W, jednakże sytuacja się nie zmieniła.

W Cinebenchu 11.5 mam następujące wyniki:

OpenGL: 13,22 fps

CPU: 1.15 pts

 

Jeśli chodzi np.: o demo FIFA 16 to gra tnie się już w trailerze w którym mam około 5-6 fps.

 

Obciążenie poszczególnych rdzeni jest mniej więcej na tym samym poziomie i był sprawdzane za pomocą MSI Afterburner.

Temperatura podzespołów jest w normie. Na CPU po uruchomieniu komputera jest około 30 stp. po jakimś czasie temp skacze do 45.

 

Poniżej podaje konfiguracje sprzętową pierwotną na której wszystko śmigało jak trzeba, ( Witcher 3 na low, Dying Light na low, Diablo 3 na Med/Full, no i działało Red Alert 2 xP) oraz aktualną z którą są problemy.

 

Pierowtna konfiguracja:

Radeon Hd 5770

AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition 

MSI 770-G45

16 GB RAM

Dysk 7200 RPM 1 TB

Zasilacz 500 W

 

Nowa konfiguracja:

Gigabyte GeForce GTX 650 OC, 4GB DDR5 ( GV-N650OC-4GI )

AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition 

MSI 970 GAMING

16 GB RAM

Trascend SSD370

Dysk 7200 RPM 1 TB

Zasilacz 500 W / 700 W

 

Prosze o pomoc, wskazówki, rady. Jak potrzeba jeszcze jakiś informacji to dostarcze.

 

Po południu wrzuce jeszcze screen z konfiguracji CPU w BIOS, może komus rzuci się o oczy coś czego ja nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone jak należy?

 

GTX 650, podłączona wtyczka 6 pin?

 

Generalnie musiałbyś po kolei sprawdzać, czyli.

Reset biosu, domyślne ustawienia.

Włożyć tylko jedną kość ramu.

Podłączyć kartę graficzną pod PCI Express 2.0 x16 !

Masz dwie, wypróbuj również tę drugą.

Procek na pewno siedzi dobrze, chłodzenie i pasta dobrze założone?

 

Rozumiem, że w biosie wszystko jest rozpoznane jak należy?

 

Wstępnie, wszystko powinno śmigać.

 

Pościągaj wszystkie stery http://pl.msi.com/support/mb/970-GAMING.html#down-bios

 

Zastanawia mnie, czy nie potrzeba instalować dla 10 i 7 System & Chipset Drivers (Dla 10-ki tego nie widzę) dodatkowo Live Update 6

 

Jest możliwość, że nie doinstalowałeś sterowników do chipsetu.

 

Dodatkowo :

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Do Twojej GTX 650 (Nie Ti)

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset Biosu i domyślne ustawienia robiłem i nic to nie dało sterowniki też zostały zainstalowane, co prawda bez Live Update 6, ale to jeszcze spróbuję.

 

Wtyczka 6 pin podłączona. 

Spróbuję z tym jednym RAM podłączyć.

 

Chłodzenie i pasta dobrze założone, markowa z tych srebrnych (nie pamiętam teraz dokładnie która) .

W biosie wszystko rozpoznaje jak trzeba.

 

Stery do grafy są prawidłowe. (mam nadzieję, że ta GTX którą wrzuciłem jest lepsza niż ten stary Radeon).

 

Teraz jeszcze wpadły mi do głowy dwie rzeczy:

 

Mianowicie wg instrukcji mam źle zainstalowane kości RAM, bo wrzuciłem  je w sloty obok siebie a w instrukcji jest tak:

oWGDl0.jpg

 

Jeszcze muszę sprawdzić, bo ta płyta ma przełącznik Slow Mode dla overclockerów i być może przy instalacji komponentów na płycie przez przypadek go przesunąłem. Jak wrócę z pracy to sprawdzę to jeszcze i ew. wrzucę zrzut z BIOS. 

Edytowane przez LauviahPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...