Skocz do zawartości
Amongalen

[5-5,5k] zestaw do gier i programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem taki oto zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/eRb6Fo/

 

Budżet: 5-5,5k + monitor

Zastosowanie: gry (przynajmniej 1080p) i programowanie

Bazowałem na zestawie za 4,6k z zestawienia.

Wydaje mi się, że warto zainwestować kilkaset zł i mieć 16GB RAMu i 256GB SSD.

 

Jako, że zbytnio się nie znam, to nasuwa się kilka pytań:

  • Czy warto pchać się w Skylake? Czy może lepiej pozostać przy starszych CPU i DDR3, bo zbyt mały zysk wydajności/koszt?
  • Jakie kości RAMu / SSD polecacie? Czy te, które wybrałem są ok, czy lepiej coś innego?
  • Jaki monitor do ww. zastosowań? Wrzuciłem Monitor Dell P2414H, ale całkiem nie wiem na co należy zwrócić uwagę w przypadku monitorów.
  • Jaka konfiguracja RAMu najlepsza, 1x 16GB, 2x 8GB czy 4x 4GB?  @down 2x 8GB w takim razie
  • Jakieś inne uwagi?
Edytowane przez Amongalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości 16GB na razie nie ma ( nie liczę kości ECC / ECC-R ) .

 

Więc jak potrzebujesz 16GB to tylko układ 2x8GB wchodzi w grę , układ 4x4GB jest sensowny tylko w przypadku LGA 2011-3 gdzie masz 4-kanałowy kontroler który można wykorzystać .

 

W innym przypadku taki układ nie ma sensu , w dodatku trudniej potem takie ramy sprzedać  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poleca mi taki zestaw zamiast tego, co podałem na Skylake:

http://www.morele.net/inventory/info/WdlEY/(@edit zmieniłem zasilacz na trochę tańszy model, seria G1 zamiast GS)

Cenowo wychodzi podobnie, a róznica w wydajności pomiędzy i5-6600k a i7-4790k jest spora.

Cena całego zestawu wyszła troche wyższa głównie ze względu na zasilacz. Znajomy mówi, że 80+gold jest "must have". Kwestia, czy konieczne jest 650W, czy 550W wystarczy?

 

Co myślicie o tych zestawach? Który lepszy?

Edytowane przez Amongalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do zmiany np. na EVGA seria G2 lub P2 albo na Fractal Design seria Tesla albo Newton.

 

500-600W w zupełności wystarczy.

 

Ogólnie jeżeli kupujesz z założenia wyłącznie nowe części jednak pozostałbym przy Skylake, ponieważ utrata wartości platformy 1150 będzie znacznie szybsza, mimo że faktycznie 4790K + dobre DDR3 czasem będzie lepsze od 6600K + nędzne DDR4. Jeżeli w grę wchodzą części używane to jak najbardziej bardzo dobry moment na zakup platformy 1150.

 

Czemu karta w wariancie Gaming G1? Wersja OC nie jest w przypadku Rebranedona tym samym, poza backplate oraz podświetlonym ledem napisem?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to będzie ostateczny zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/xYsOsG/

Zdecydowałem się na i5-4690K, 500zł w kieszeni. Zbyt prędko wymieniać i tak raczej nie będę, a za 3-4 lata pewnie obie platformy będą niewiele warte.

 

Zastanawiam się jeszcze jaką wersję GPU wybrać, MSI czy gigabyte? W innym temacie widziałem podzielone zdania. Jedna osoba mówiła, że gigabyte jest ok, a inna, że "Gigabyte największemu wrogowi bym nie polecał".

Jakieś końcowe uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...