Skocz do zawartości
Slayer

Gdzie najlepiej wykorzystano engine Quake 3?

Rekomendowane odpowiedzi

Engine graficzny to nie sama grafika. To rowniez zachowanie botow ich AI, tworzenie dzwiekow, itp. Pod tym wzgledem MOH nie ma sobie rownych dlatego jest najbardziej wymagajacy. Co do samej grafiki to powiem szczerze, ze Q3 nie ma sobie rownych. Kolory, tekstury, efekty najlepsze sa wlasnie w tej grze (jednak Carmacka nikt pod tym wzgledem nie przebije).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine graficzny to nie sama grafika. To rowniez zachowanie botow ich AI, tworzenie dzwiekow, itp. Pod tym wzgledem MOH nie ma sobie rownych dlatego jest najbardziej wymagajacy. Co do samej grafiki to powiem szczerze, ze Q3 nie ma sobie rownych. Kolory, tekstury, efekty najlepsze sa wlasnie w tej grze (jednak Carmacka nikt pod tym wzgledem nie przebije).

Nie grałem w multi w Elit Force2 ale myślę że ta gra po mimo wieku silnika robi piorunujące wrażenie. Grafika jest bardzo dobra, dodatkowo dodane różne efekty, jak tamte cieniowanie tekstur w zależności od padania światła, momentami jak ktoś się porusza to lipnie wyglonda, ale zwykle zachowuje się super.

Co do Carmaka i jego zespołu to nic dziwnego że zrobili taki super silnik i grę z grafiką nie wiele gorszą od najnowszych tytułów po mimo że sam Q3 ma już 4 prawie lata, wkońcu oni sami to napisali.

BTW z ID podobnie jak z Blizzem, nigdy nie wydają fuszerki. Wszystkie wydane przez nich gry to hity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stawiam na Elite Force 2.

Gra jest piekna, zgodna z kanonem itp 8)

 

Wykorzystana interakcje niesamowicie. Przelaczniki, modulowanie czestotliwosci przy uzyciu tricodera itp. Zmiany trybow widzenia sa rowniez fascynujace. Gra odbiega o np moha, ktory rowniez jest bardzo dobry lecz w EF2 trzeba czasem pomyslec:) Uzyc fazera i tricodera co daje niesamowita frajde - awaria rdzenia itp.

 

BTW to przez ta gre zaluje ze voyager skonczyl sie w tym momencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine graficzny to nie sama grafika. To rowniez zachowanie botow ich AI, tworzenie dzwiekow, itp. Pod tym wzgledem MOH nie ma sobie rownych dlatego jest najbardziej wymagajacy. Co do samej grafiki to powiem szczerze, ze Q3 nie ma sobie rownych. Kolory, tekstury, efekty najlepsze sa wlasnie w tej grze (jednak Carmacka nikt pod tym wzgledem nie przebije).

Nie grałem w multi w Elit Force2 ale myślę że ta gra po mimo wieku silnika robi piorunujące wrażenie. Grafika jest bardzo dobra, dodatkowo dodane różne efekty, jak tamte cieniowanie tekstur w zależności od padania światła, momentami jak ktoś się porusza to lipnie wyglonda, ale zwykle zachowuje się super.

Co do Carmaka i jego zespołu to nic dziwnego że zrobili taki super silnik i grę z grafiką nie wiele gorszą od najnowszych tytułów po mimo że sam Q3 ma już 4 prawie lata, wkońcu oni sami to napisali.

BTW z ID podobnie jak z Blizzem, nigdy nie wydają fuszerki. Wszystkie wydane przez nich gry to hity...

 

no wg mnie Blizzzard mial 1 potkniecie z Diablo 2

kompletne zatracenie klimatu

grafika (rozdzielczosc) i potwory .. jedynie zmieniana barwa .. a co mnie najbvardziej rozsmieszalo .. te latajace miecze i roje hahaha beznadziejaaaa : )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedi knight 2?? o ile sie nie myle to q3 i jest bardzo piekne. nawet ma dynamic shadow,  w niektorych momentach bardzo fajne raytracy, no i swiatlo miecza mmmm...

Dla mnie wygląda jak mod do Q3......ale i tak w niego gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine graficzny to nie sama grafika. To rowniez zachowanie botow ich AI, tworzenie dzwiekow, itp. Pod tym wzgledem MOH nie ma sobie rownych dlatego jest najbardziej wymagajacy.

Trochę przesadzasz, engine graficzny, zgodnie z nazwą, dotyczy grafiki a nie dzwięków. Dlatego wskazuję na RTCW - imho najlepsze efekty ognia (miotacz, pochodnie w katakumbach super efekt migoczącego swiatła, ect) dobre tekstury, mozliwośc kruszenia/niszczenia scian - również dobry efekt graficzny.

MoH jest też swietny zwłaszcza Spearhead, ale jednak (pod wzgledem grafy) troszkę za Wolfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Frog

co chcesz od super froga jak sbie przypomne amige te czasy ;( łezka sie w oku kręci a to było tak niedawno taka fajna zaba w pelerency no super giera a zakończenie mistrzowskie :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...