Skocz do zawartości
mautokar

Lekki, wydajny laptop dla studenta informatyki w ok. 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wink.gif

Mam zamiar kupić sobie nowy laptop, którego będę używał głównie do pracy/na uczelni. Zależy mi na wydajności, matowej matrycy fullHD oraz żeby był w miarę mobilny. Przyzwyczaiłem się do pracy z laptopami 13,3' (dell latitude e4300), więc myślę, że takie będą najodpowiedniejsze. Dobrze by było, gdybym był w stanie uruchomić na nim jakąś grę, oczywiście nie myślę tu o Wiedźminie 3, no i nie jest to moim priorytetem. Dysk nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ponieważ będę wymieniał na swojego SSD. Kwota do wydania to ok. 2500 zł.

Myślałem nad tymi dwoma laptopami:
Acer V3 371
Asus r301lj

Ciężko mi ocenić te 2 laptopy. Pierwszy jest trochę tańszy, ma mocniejszy procesor i jest lżejszy. Natomiast drugi ma już dedykowaną kartę graficzną i 3 porty USB. Nie wiem też jak wygląda sprawa wytrzymałości i ew. serwisu tych producentów.

Z góry dzięki za odpowiedź,
mautokar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora to właśnie się zastanawiam, bo widziałem jego testy ze słabszą wersją 5200u i podobno działał bardzo dobrze. Tylko ten model (5257u) ma TDP 28W zamiast 15W, dzięki czemu jest wydajniejszy no i ma grafikę nieco wydajniejszą. Jest chyba też opcja tego modelu właśnie z procesorem 5200u, na pewno będzie działał dłużej, ale w idle chyba nie będzie dużej różnicy (?), a zawsze to trochę większa wydajność.

 

Co do dysku, mam 256GB Crucial MX100, nie jest jakoś specjalnie szybki, ale to mi na razie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...