Skocz do zawartości
Gość

Problem z taktowaniami podczas włączonej przeglądarki w tle.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem dziwny problem z moją kartą. Referencyjne taktowania karty wynoszą 900/1400, osobiście udało mi się dobić do stablinego OC 1090/1505.
Podczas grania gdy w tle jest jakiś bardziej zasobożerny program odpalony, chociażby Chrome z kilkoma kartami to karta ustawia taktowania na referencyjne, gdy wyłącze wszystko w tle taktowania podskakują od razu do ustawionej przeze mnie wartości.
Najbardziej interesujące jest to zjawisko przy odpalaniu 3D marka, karta również w teście ustawia 900/1400, tak jakby to była wina launchera programu, który sobie siedzi w tle. Do OC i monitoringu używam msi afetrburner, w sterwonikach catalyst też mam włączone oc i zegary ustawione tak samo.

edit. Po wyłączeniu oszczędzania energii taktowania są stałe bez względu na warunki. Jednak średnio mi sie widzi taka opcja, ponieważ zależy mi na temperaturach.

Edytowane przez Seldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem power limit na 20% czyli max i zmniejszyłem taktowania do 930/1430 i nadal to samo, więce zwiększenie power limitu jeszcze bardziej raczej zby dużo nie da.

Wstawiam zdjęcia z testu dla zobrazowania. Nic nie ma w tle, karta działa normalnie, zostaje włączony launcher 3dmarka i takty spadają do referencyjnych, po wyłączeniu PowerPlay czyli taktowania ustawione na sztywno, karta działa normalnie bez względu na to czy coś w tle jest czy też nie.

post-216998-0-16386500-1446222193_thumb.jpg

post-216998-0-44019300-1446222195_thumb.jpg

post-216998-0-77868600-1446222197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwile czasu to sie pobawiłem. Zwiekszenie power limitu do 30% nic nie daje. W dodatku chyba mi sie strasznie słaba sztuka trafiła bo sypie artami powyżej @1100MHz. Nie wiem czy bezpiecznie jest wychodzić poza 30% limitu.


PS AB odpalać ze skrótu z /xcl? Bo w kółko mi wyświetla tylko info o ponownym uruchomieniu komputera.

Edytowane przez Seldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...