Skocz do zawartości
Pepak

Czarny, podświetlany ekran przy włączaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry dziękuję za zainteresowaniem tematem.
Mój problem polega na braku obrazu na monitorze przy włączeniu komputera. Sprzęt wydaje zwyczajny odgłos rozruchu, speaker sygnalizuję jednym piknięciem pozytywne przejście testu POST lecz na ekranie widnieje podświetlany, czarny ekran. Problemy pojawiły się już przy pierwszym użytkowaniu komputera. Gdy jeszcze się włączał następowały nieregularne wyłączenia (coś jak odcięcie zasilania). Postanowiłem więc przeczyścić podzespoły i zmienić pastę na chłodzeniu co poskutkowało brakiem beepu i czarnym ekranem (totalnie czarnym, monitor przechodził w tryb czuwania). Sprawdziłem sprawność wszystkich podzespołów oprócz procesora, są sprawne. Postanowiłem więc zmienić procesor na Intel Celeron 3.2GHz. Po włożeniu go w gniazdo nałożyłem pastę, zrestartowałem CMOS bateryjką i włączyłem. O dziwo speaker zapiszczał raz ale na ekranie dalej nic się nie pokazało. Mój sprzęt to: 

 

Karta graficzna: Galaxy GF 8600 GTS 256MB DDR3 128Bit
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU E65550 2.33 GHz
Pamięć Ram: Kingston KVR DDR2 2x 1GB 
Kingston KVR DDR2 2x 500MB
Dysk: Segate Barracuda 7200 160 BG
Płyta główna: ASUS P5K Gren 76MOAI 163944
Zasilacz: ATX 500W Whitenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dobrze byłoby podać model monitora, po jakim złączu leci, kabel sprawny? Na innym wejściu karty ten sam problem?

Masz możliwość podpięcia innego monitora? Masz możliwość przetestować kartę graficzną u kumpla, w innym kompie?

Padło wyjście karty, uszkodzony kabel, wejście monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitora teraz korzystam na zastępczym pc, więc jest sprawny. Pod niedziałający komputer podpinam go przez przejściówkę DVI-A która jeszcze za czasów sprawności komputera działała. Karta graficzna jest sprawna, sprawdzałem na innym sprzęcie. Tak, na innym wejściu karty jest ten sam problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...