Skocz do zawartości
salata

Wymiana i3 na i5 (Sandy Bridge)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest sobie taki komputer i3-2120/8GB/Radeon 7850 2GB/SSD+RAID0, dziala to na Intelu DQ67SW. Podlaczone to jest do mojej 50calowej plazmy 720p (nadal jestem z niej zadowolony), ale do ktorej zastanawiam sie na wymiane na wiekszy LCD (60") FullHD.Calosc sluzy jako HTPC (Kodi) i sprzet do grania. 720p nie jest jakos bardzo wymagajaca jezeli chodzi o sprzet jednak w przyszlosci moze zostac zastapiona przez ekran z rozdzielczoscia natywna 1080p. Ostatnio wpadl mi w rece i5-2400 i zastanawiam sie czy warto wymianic CPU w tym systemie. Czy osiagne jakies znaczace polepszenie wydajnosci w grach? Czy moze sprzedac te 2 procesory i poszukac i7 2600?

 

Ze wzgledu na plyte i system operacyjny OEM (upgrade do Windows  10) raczej nie biore pod uwage wymiany wiekszej ilosci komponentow w najblizszym czasie, szczegolnie ze pociagnie to za soba wymiane pamieci.

 

Co byscie mi doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z oem możesz spokojnie zmienić platformę piszesz do microsoftu że ci płyta padła i wymieniasz nie będą ci robić problemu 

co do samej wymiany przeskok z tej i3 na i5 to jakieś 50% według starych testów więc jak masz proca za darmo to jak najbardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...