Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić was o pomoc przy doborze pamięci Ram do komputera.Jest BARDZO stary i chciałbym go trochę podkręcić, czy istnieje taka szansa? Jeśli tak bardzo byłbym wdzięczny o podesłaniu linka na allegro lub czymś podobnym. 
Ps. Chodzi tylko o pamięć RAM.
Z góry dziękuje. 

 

post-221210-0-57922300-1448654255_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak kupie z innej firmy niż Good Ram to będzie wszystko w porządku czy nie? Poza tym tych ram wyżej wymienionych już nie da się kupić jakby ktoś dał jakieś inne jeszcze byłbym bardzo wdzięczny.
@EDIT 

http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-ddr2-800mhz-pc6400-kingston-fvat-i5558854736.html

TO będzie dobre czy raczej nie? 

Edytowane przez kosmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą pamięc ram i mam problem.Gdy uruchamiam komputer z obiema kostkami to wyskakuje błąd, blue screenRam który kupiłem działa bo nawet na nim zdążyłem zagrać nie jest spalony/zepsuty czy coś wszystko działa jak przedtem. Problem wystepuje gdy są obie kostki w slotach poprostu niechce się uruchomić (komputer).Prosze o pomoc.Z góry dziękuje :)

Edytowane przez kosmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ostatnio zakupiłem 2GB DDR2 PC 6400 DIMM KINGSTON, mój stary Ram to 2GB DDR2 PC 6400 DIMM GOODRAM.
Problem polega w tym że gdy w slotach znajdują sie obie kości to komputer podczas uruchamiania ciągle restartuje się a po kilku restartach pojawia się blue screen.Osobno kości działaja normalnie także to nie wina Ramu ani też slotów.Próbowałem zaktualizować biosa ale wyskakuje błąd post-221210-0-16309800-1450362398_thumb.png
próbowałem też przez pendrive gdy komputer uruchamia się  to na pendriv'ie chociaż były zamieszczone odpowiednie pliki to ich nie było (masło maślane przepraszam ) 

Moje specyfikacje post-221210-0-74820700-1450362534_thumb.jpg
Proszę o Pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zakładasz kolejny temat o tym samym .

 

Trzeba było pisać w poprzednim temacie .

 

Pierwszy błąd wyskakuje bo zapewne flasher jest nieprzystowowany do współpracy z systemami X64 .

 

Co do drugiego problemu - płyta może nie bootować z pena ani go nie czytać z poziomu biosu .

 

To dość stara konstrukcja z chipsetem z początku C2D - 2008 rok lub nawet starsza .

 

Obstawiam że będziesz musiał skominować stację dyskietek ( jak nie masz ) i wgrać biosa z poziomu FDD - wtedy powinien działać program Q-Flash .

 

Ew. spróbować flashować bios z poziomu jakiegoś Windowsa Live CD 32-bit np. Mini XP z pakietu Hiren Boot CD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem 1 i 2 może okazać się nie do rozwiązania .

 

W pierwszym przypadku ratuje cię tylko system 32-bit czy to instalowany normalnie czy to wersja Live .

 

W drugim przypadku wogóle może nie być rozwiązania , ew. źle przygotowany pendrive - np. system plików NTFS , sformatuj pendrive w systemie FAT32 i sprawdź .

 

Zostaje tylko 3 - kombinowanie stacji FDD jak i dyskietki , potem na dyskietkę wgrywasz pliki startowe Win 9x/Me ( obrazy znajdziesz w necie, ew. opcja utwórz dysk startowy MS-DOS przy formatowaniu dyskietki )

 

Potem wgrywasz pliki z biosem i odpalasz z dyskietki kompa i flashujest programem dosowym .

 

Ew. podczas startu kompa wchodzisz do biosa i uruchamiasz Q-Flash , dyskietka powinna być cały czas w stacji FDD .

 

Instrukcje jak sflashować bios masz tutaj ( + dodatkowe PDF-y do poszczególnych punktów ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem też przez pendrive gdy komputer uruchamia się  to na pendriv'ie chociaż były zamieszczone odpowiednie pliki to ich nie było (masło maślane przepraszam ) 

Jaki masz system plików na pendriwe?

Plik umieść w głównym folderze lub w folderze z krótką nazwą bez polskich znaków. Np. bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...