Skocz do zawartości
Aslaf

Kupno taniego Win7 i upgrade do 10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Składam nowy komputer i potrzebuję do niego systemu, oczywiście jak najtańszego ;) Udało mi się znaleźć dosyć dziwną ofertę, co do której mam pewne wątpliwości:

 

http://electram.pl/pl/produkt/97/Windows_7_Professional_64_Bit_OEM_PL_licencja?ceneo-electram#ad-image-0

 

Sklep sprzedaje same klucze. Czy zakup takiego towaru jest na pewno legalny? Rozumiem, że będę musiał pożyczyć od znajomego płytkę z wn7, zainstalować i zarejestrować na kod z zakupionej naklejki i dopiero potem uaktualnić do windows 10?

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalkę możesz pobrać z serwera Microsoftu... na twoim miejscu kupiłbym na stronie Microsoftu bez zbędnych kombinacji

 

Jak kupisz na stronie Microsoftu - też będzie sam klucz (płytka jest opcjonalna). Potwierdzeniem legalności jest faktura

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w opisie jest napisane, że to "Licencja X18 "

Najpewniej to wersja z odzysku np. poleasingowa

 

Na domiar złego jest w wersji OEM a nie BOX, czyli z prawnego punku widzenia jak to zainstalujesz będziesz miał pirata... jeśli chodzi o funkcjonalność to się aktywuje i działać będzie....

 

Oczywiście jeśli kupisz od nich też komputer z tym systemem to będzie oryginalny

 

Jak już płacić za oryginał - to najlepiej z pewnego źródła, strona Microsoftu, Agito, Komputronik, Morele, Vobis itd.

I tylko w wersji BOX, dzięki czemu po zmianie komputera będziesz mógł go zainstalować na nowym i nadal będzie oryginalny.

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to wersja z odzysku np. poleasingowa

 

Na domiar złego jest w wersji OEM a nie BOX, czyli z prawnego punku widzenia jak to zainstalujesz będziesz miał pirata... jeśli chodzi o funkcjonalność to się aktywuje i działać będzie....

 

Oczywiście jeśli kupisz od nich też komputer z tym systemem to będzie oryginalny

 

Jak już płacić za oryginał - to najlepiej z pewnego źródła, strona Microsoftu, Agito, Komputronik, Morele, Vobis itd.

I tylko w wersji BOX, dzięki czemu po zmianie komputera będziesz mógł go zainstalować na nowym i nadal będzie oryginalny.

a co myślisz o tym? 

 

http://dogorybrzuchem.pl/darmowy-windows-dla-studenta/

 

Na stronie windowsa jest napisane, że "dla studentów" upgraduje się do 10 pro. Studentem jestem, więc może mógłbym przytulić taki system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś studentem zaloguj się do MSDAA i pobierz sobie od razu 10 (dane do logowania zdobędziesz w dziekanacie). Na stronie wygeneruje ci się numer seryjny i link do pobrania. Potem wrzucasz na pendrive lub nagrywać na płytkę. Potwierdzenie przyjdzie ci na e-maila szkolnego (każdy student ma zakładany takowy w domenie uczelni).

 

Licz się tylko z jednym minusem takiego Windows ' a, a mianowicie nie może być wykorzystywany komercyjnie.

 

Jeśli jesteś studentem - nie masz nawet co kombinować. Pamiętam jak ja studiowałem - z MSDAA brałem wszystkie Windows,y i pogramy jakie były - sam nie wiem po co i działają po dziś dzień np. taki Visio 2010 - genialny program, chociaż do iGrafix mu daleko ;)

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś studentem zaloguj się do MSDAA i pobierz sobie od razu 10 (dane do logowania zdobędziesz w dziekanacie). Na stronie wygeneruje ci się numer seryjny i link do pobrania. Potem wrzucasz na pendrive lub nagrywać na płytkę. Potwierdzenie przyjdzie ci na e-maila szkolnego (każdy student ma zakładany takowy w domenie uczelni).

 

Licz się tylko z jednym minusem takiego Windows ' a, a mianowicie nie może być wykorzystywany komercyjnie.

 

Jeśli jesteś studentem - nie masz nawet co kombinować. Pamiętam jak ja studiowałem - z MSDAA brałem wszystkie Windows,y i pogramy jakie były - sam nie wiem po co i działają po dziś dzień np. taki Visio 2010 - genialny program, chociaż do iGrafix mu daleko ;)

Hmmm, w internecie nie widzę, by mój wydział współpracował s dreamsparkiem, a nawet jeśli, to podejrzewam że pani z dziekanatu nie będzie wiedzieć o co chodzi. Chyba będę musiał wyrobić tę kartę ISIC, w każdym razie 30 zł za wyrobienie karty a 430 za system to i tak SPORA różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wydział współpracuje (w przypadku uczelni publicznych - nie jest to dzielone na konkretne kierunki i wydziały).

Sprawdź sobie pocztę szkolną - zazwyczaj tam wysyłają dane do logowania (nawet jeśli się o to specjalnie nie starałeś )

Login to zazwyczaj adres e-mail szkolny a hasło to pesel lub numer indeksu

 

No chyba, że jesteś na uczelni prywatnej (nie mowie tu o studiach zaocznych). To w tedy musisz się dowiedzieć czy uczelnia bierze udział w tym programie. Dodatkowo jak jesteś na kierunku technicznym, możesz wyrwać wszystkie programy z Autodesk jak np. Inventor czy AutoCAD za free (wprawdzie tylko na trzy lata, ale zawsze coś ).

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wydział współpracuje (w przypadku uczelni publicznych - nie jest to dzielone na konkretne kierunki i wydziały).

Sprawdź sobie pocztę szkolną - zazwyczaj tam wysyłają dane do logowania (nawet jeśli się o to specjalnie nie starałeś )

Login to zazwyczaj adres e-mail szkolny a hasło to pesel lub numer indeksu

 

No chyba, że jesteś na uczelni prywatnej (nie mowie tu o studiach zaocznych). To w tedy musisz się dowiedzieć czy uczelnia bierze udział w tym programie. Dodatkowo jak jesteś na kierunku technicznym, możesz wyrwać wszystkie programy z Autodesk jak np. Inventor czy AutoCAD za free (wprawdzie tylko na trzy lata, ale zawsze coś ).

Niestety dowiedziałem się, że moja uczelnia posiada pakiet DreamSpark standard (nie premium), czyli nie ściągnę normalnego windowsa tylko windows server 2012 r2, a na tym chyba za bardzo nie pogram :P No nic, czyli wracam do punktu wyjścia i muszę kupić w sklepie... A już się cieszyłem, no cóż :(

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz mieć w pełni legalnego kup sobie w wersji BOX, unikaj wersji OEM (no chyba, że kupujesz razem z komputerem). Bierz zawsze fakturę - ona jest potwierdzeniem legalności. Nic więcej nie wykombinujesz.

I taka mała uwaga - kiedyś box to była wersja z pudełkiem i trochę inną licencją. Aktualnie BOX kupiony na stronie Microsoftu to sam klucz do systemu plus instalka do pobrania (no i oczywiście inna licencja), dodatkowo można sobie płytę dokupić u nich.

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...