Skocz do zawartości
LoRdKwiateK

Pes 2016 i mikroprzycięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój sprzęt to i5 4460, 8 Gb ramu i R9 390 MSI. Kupiłem Pes 2016 i ściagam go ze steam. Wszystko było ok dopóki nie zrobiłem formata i nie zainstalowałem najnowszych sterowników od AMD. Od tej pory gra na najwyższych ustawieniach i największej roździelczości czyli 2560x1440 ma mikroprzycięcia, wszystko działa płynnie a tu nagle przytnie parę razy. Na niższej roździelczości a także ustawieniach graficznych gra działa dobrze. Co ciekawe Fraps ciągle pokazuje 60 FPSów nawet gdy te przycięcie trwa 3 sekundy. Co może być problemem|?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRAPS to oszust ;)
Wróć do starych sterowników AMD. Problem ze zniekształceniami na określonych rozdzielczościach przy użyciu najnowszych sterowników AMD zgłaszało na forum kilka osób ;)
Windows 10 - tego używasz? - miał niezłe sterowniki WDDM 2.0. Może warto wypróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7.

Mnie Radeon najlepiej działał na sterownikach Omega 14.12. Jeśli masz Windows 7 SP1 to zainstaluj sterowniki starsze - te przed Crimson. 

Crimson są już stworzone pod Windows 10 ;)

Domyślam się, że raczej nie planujesz zmiany systemu?

Możesz jeszcze wyłączyć AMD Overdrive - czasem mi karta na tym głupiała ;)

 

Więcej Ci nie podpowiem, bo teraz mam GTX, więc nawet nie mam jak sprawdzić twoich ustawień... AMD dawało kiedyś taki program do dostosowywania ustawień karty pod konkretną grę. Tylko nie pamiętam jak się to nazywało? Evolved? nVidia ma to samo tylko nazwała Experience :) Może tym wyregulujesz grę, żeby nie rwała? Ale zacznij od starszego sterownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę wiedźmina to może jakoś pojawią się fundusze na 10 ;). No nic, będę szukać. Dzięki!

Windows 10 chyba nadal możesz zainstalować za darmo jako upgrade Windows 7? Mój Radeon lepiej działał na Windows 10. Za to GTX najlepiej działa na Windows 8.1... Dziwne, ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...