Skocz do zawartości
Neris

AVG internet security i tune up to syf - odradzam

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dzisiaj przeskanować PCta innym antywirusem niż mam bo coś mi wczoraj streamy na twitchu dziwne działały, więc postanowiłem wypróbować AVG dzisiaj. Najpierw zainstalowałem antywirus a później doinstalowałem tę wersję próbną AVG tune up czy jakoś tak. No i zaczęła się zabawa. 

 

Pierwsze co mi się w oczy rzuciło to całkowicie zamulony internet i zawieszanie się przeglądarek internetowych(pierwszy raz się spotkałem z tym od ho ho). Sprawdzam ustawienia karty sieciowej a tam jakiś AVG filter. Wyłączam, restartuje PC a tutaj dalej tragedia. Patrzę na ping - 650. Dopiero co włączyłem PC a tutaj tak wysoki ping? Coś jest nie tak. Sprawdzam monitor zasobów a tam zjada mi 250 000 w jednym z procesów, innego procesu z kolei nie da się zamknąć. Z procesami poradziłem sobie process explorerem i usunąłem całą zawartość tam gdzie ten szajs był zainstalowany. 

 

Następnie sprawdziłem lokacje appdata i programdata. Usunąłem stamtąd foldery AVG. Co ciekawe do jednego pliku nie miałem praw ale na szczęście spybot to ogarnął. 

 

Ciekawe jest to, że skanując Spybotem pod kątem rootkita dwa pliki z AVG pokazał jako rootkit co widać na załączonym obrazku. 

 

Jakie narzędzie polecacie żeby całkowicie pozbyć się tego syfiastego oprogramowania z PC? Niby już nie powinno być śladu po tym, ale mam wrażenie, że coś jeszcze gdzieś siedzi. 

 

Nie ma to jak polityka zasyfiania PC a następnie oferowania produktów, które te rzeczy 'naprawią'. 

post-212902-0-32349200-1451737075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Format. Przecież komputer idzie poratować.

 

Logi z FRST by się przydały, i kolega z forum co się tym zajmuje mógł by w nie zerknąć i sprawdzić czy coś siedzi, czy procesy pozamykane i tak dalej, i pomóc wyrzucić ci z kompa resztki jeżeli tam się znajdują. 

 

I wypadało by następnym razem użyć programu przeznaczonego do de instalacji: http://www.avg.com/pl-pl/utilities

A nawet dla świętego spokoju, użyć go w trybie awaryjnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłej wersji AVG (bez INTERNET SECURITY/ PC TuneUp) i dziala pięknie, musialem sie przesiasc kiedys z Avasta bo mi internet wi-fi tak przyblokowal ze nie dalem rady tego odkrecic, moze z jakiejs niezaufanej strony sciagnales te pliki i Ci jakiegos wirusa zaisntalowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego korzystam od pół roku z Bitdefendera. Co prawda na początku sieć lokalną mi trochę zblokował ale szybko doszedłem o co come on. Mulenie internetu kiedyś miałem przy inny firewallu który nie nadążał skanować ruchu przychodzącego (gdy ściągałem z neta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...