Skocz do zawartości
TheMerkuryPL

Komputer za max. 4900zł. (EDIT TEMATU)

Rekomendowane odpowiedzi

  • zestaw ma zawierać tylko komputer: Buda i system 
  • do czego komputer będzie wykorzystywany:gry
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć:4900zł
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane:nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły:spróbuję jak się nauczę
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać:1080p
  • czy mieszkasz poza Polską:mieszkam w polsce
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa:nie
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep:morele.net...chyba że jest lepszy

Za wszystkie propozycje bardzo dziękuje,pozdrawiam  

Prosiłbym o polecenie monitora za ok 1000zł(ceny zamonitor nie wliczam do ceny za komputer)

Edytowane przez TheMerkuryPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym gpu na ga r9 390 g1 - podobna cena lub ciut drozej asus r9 390.

GTX 970 wydajniejszy i świetnie się podkręca. Nie ma sensu taka zmiana.

 

 

Nie jestem pewien podkręcania procesora i karty graficzne bo niewiem czy to bezpieczne dla podzespołów.

Bezpieczne, o ile nie przesadzasz ze zbyt wysokim napięciem. W Twoim przypadku wchodzi jedynie OC karty graficznej, gdyż procesor masz zablokowany.

Edytowane przez Burrito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Wiem , że są lepsze 27" do gier ale cena też odpowiednio większa.A za około 1000zł chętnie przesiadłbym się na 27". Siedzę na U2414H i mi brakuje. Czas reakcji też ma najgorszy (z zaproponowanych) 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł nie kupisz monitora 24"+ tylko protezę. Ten Dell U2414 jest najbardziej opłacalny bo ma super matrycę do gier (jedna z szybszych IPSów do gier). Te co podałeś to tanie IPSy od LG. Tanie znaczy budżetowe, czyli ani jakość obrazu ani parametry matrycy nie są porównywalne do w/w U2415H.

Skoro wiesz, że są lepsze, ale odpowiednio droższe, a autor chce do 1000zł, więc podawaj DOBRE monitory do 1k zł, nie szmelc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor za 1000zl do gier... Poszukaj uzywanych 120hz. Xl2411z pojawia sie na allegro co jakis czas za ok. 900zl. Xl2420t byl niedawno za 900zl, Lg 24gm77-b nowka za 1060zl. Xl2411z>24gm77-b>xl2420t>xl2411t. Na blurbusters masz liste monitorow 120hz. Dalbym linka ale na tablecie nie chce mi sie wlaczyc:/

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 podawaj DOBRE monitory do 1k zł, nie szmelc ;)

Za taki uważam U2414h, używam takiego. No może nie szmelc ale całkiem średni.  Jak dla mnie praca/rozrywka nie różni się od np. IIyama x2380hs  i AOCi2369vm, swego czasu polecane, z którymi mam przyjemność mieć styczność. A gołym okiem różnic nie widać...jedynie większy rachunek. Ja nie patrzę na cyferki :) i historie "jeden dell jest ok, drugi już nie". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie patrzę na cyferki :) i historie "jeden dell jest ok, drugi już nie".

Ja nie patrzę na markę tylko na parametry. Ten Dell ma po prostu bardzo dobrą matrycę do gier. Jakby komputer był do np. grafiki to poleciłbym coś innego.

 

Niewiem też czy ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> matryce ips czy tn do gier?

W takiej kwocie myślę, że nie ma co schodzić poniżej IPSa. Co innego jakbyś miał dopłacić te 200-300zł do 144Hz TNki.

 

No ale zanim kupie monitor muszę widzieć jaki komputer mam kupić oraz system do tego komputera.

W tej kwocie na pewno Windows 10, nie ma co się bawić w upgrade.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wczesniej napisalem. Tyle, ze nowe.

Jesli znalazlbys xl2411z uzywane do 900zl to tylko brac. Benq ma gwarancje d2d przez 2 albo 3 lata, a te monitory byly w promocji z okazji iem w Katowicach za niecale 800zl i pojawiaja sie na ogol ze 2 w miesiacu na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw, który wcześniej polecano

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,15

Zmieniasz w nim grafikę na MSI Gaming lub Asusa Strixa, ew. inna z dwoma wentylatorami.

Zmieniasz zasilacz na XFX 550W.

Dokładasz chłodzenie Fera2.

Dokładasz Windowsa 10 Home box.

Jakieś pudełko po butach, by to zmieścić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkałem gry co by potrzebowała więcej niż 8GB RAMu. Często gram w BF4 z włączoną wirtualką, przeglądarką i YT i zostaje jeszcze trochę wolnego RAMu. Więc jak na razie moim zdaniem styknie 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamawiam właśnię komputer i zastanawiam się czy kupić kartę graficzną od MSI czy od Asusa chodzi o kartę gtx 970 a także zastanawiam się nad płytą główną od tych samych marek do 450 zł z dobrą kartą dzwiękową i sieciową... co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz testy w necie. Model to kwestia indywidualna, w większości przypadków nie ma większej różnicy między jedną a drugą kartą.

Sieciówka nie zrobi żadnej różnicy jak będziesz siedział na jednym systemie, każda będzie tak samo dobra.

Dźwiękówka... podaj konkretne modele. Tutaj musiałbyś poszukać testów dźwiękówek na podobnych płytach. Ale też obstawiam, że nie zrobi większej różnicy.

 

 

Inaczej, jeśli szukasz czegoś konkretnego to musisz sam się zorientować czego, bo takie "strzelanie", że może inna dźwiękówka, sieciówka itp to nigdy nic nie kupisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...