Skocz do zawartości
zajecc

Baza danych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź w kwestii stworzenia hmm czegoś w rodzaju bazy danych, wytłumaczę to tak: prowadzę działalność, w której mam kilka osób, każdy korzysta z różnych narzędzi (przedmiotów) i gdy ktoś z nich coś potrzebuje wymieniają się itd. Chciałbym mieć nad tym piecze, tzn. Chciałbym posiadać bazę gdzie wpisałbym imiona i nazwiska tych osób, nazwy narzędzi kto i co w ma w danym momencie a także daty kto coś przyjął a potem komu wydał - w ten sposób by każdy miał do niej dostęp i sam wpisywał, że tego i tego dnia, wziął "coś" a potem że tego i tego dnia wydał to "kowalskiemu".  

 

Mam nadzieję, że w miarę możliwości jest to zrozumiałe, jak można takie coś ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to stworzyć prostą bazę MySQL czy nawet SQLite z tymi przedmiotami i napisać prostą stronę przez którą każdy by logował się nazwiskiem/ID czy czymkolwiek i zaznaczał co bierze. Ciężko tak ogólnikowo to rozpatrywać ale to chyba najprostszy sposób.

 

Baza MySQL + prosta stronka w obrębie sieci w firmie i każdy sam zaznacza co i kiedy bierze. A Ty tylko masz podgląd do całości i musisz zadbać żeby odpowiednio rubryczki wypełniali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, tylko chciałbym żeby dostęp do tego był z dowolnego miejsca, każdy z własnego domu itp. MySQL ograniczy mnie do obrębu sieci w firmie. Łopatologicznie myśląc to może przez dokumenty google ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...