Skocz do zawartości
paw565

Zacinający się wot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Oto mój PC:

ASUS Z87 PLUS

I5 4670K @4.2GHZ

KINGSTON HYPERX FURY 2X8GB 1600MHZ

ASUS GTX 660 2GB OC VERSION

ZALMAN Z3 PLUS

KINGSTON V300 128GB WD BLUE 1TB

TAGAN TG500BZ

W grze World of Tanks mam częste "lagi". Tzn. Gra się pauzje na chwilę i potem dalej normalna gra i tak co jakiś czas. Fps nawet wtedy nie spadają. Mimo wszystko jest to denerwujące. W innych grach, bardziej wymagających np. GTA V, FC4, takie freezy nie mają miejsca. Myślałem, że to od internetu, ale w sieciowym cs go też wszystko jest spoko. Co jest przyczyną i jak rozwiązać problem? Z góry thx.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra siedzi na SSD czy na HDD ?

 

Jak możesz to przenieś system na HDD, odłącz w ogóle SSD i sprawdź jak gra się zachowuje .

 

Problemy masz niezależnie od ustawionej rozdzielczości czy detali ?

 

Ustaw taktowanie procka na domyślne , możesz też wyjąć jedną z kości ram i sprawdzić .

 

Odpal kompa na integrze z CPU i zobacz jak chodzi WoT .

 

PS. Temat o WOT już jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hdd. Nie będę sobie całego systemu rozwalać ;) Niezależnie od rozdzielczości i detali. Nic to nie zmienia. Na igpu to samo. Tak, to ten felerny v300. 60%. Moje mody to hitzonsy i większy zoom. Z modami czy bez problem nadal występuje.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze temp każdego rdzenia procka podczas gry [może zwalnia? z tego powodu][real temp chyba ma możliwość sprawdzania]

oszczędzanie energii wyłacz albo inne takie opcje w biosie

turbo? właczone wyłaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze tego nie zrobiłeś to skręć procka na def takty i/lub wyjmij jedną z kości ram - potem sprawdź jak się zachowuje gra .

 

Jak dalej nie będzie poprawy to klonujesz system na HDD i sprawdzasz jak system i gra chodzą na klasycznym HDD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do WG, żeby wreszcie zoptymalizowali silnik w grze i uruchomili ja na więcej niż 1 rdzeń :P, ja na swoim GTX 780Ti tyż miewam czasami takie przypadłości nie wiedzieć czemu :) a w innych grach karta graficzna wymiata, pomijam że mam 32GB ramu i Core i7-4771 a system stoi z grami na dysku mSATA 512GB Plextora więc to nie wina sprzętu raczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wota na hdd i dziala bez problemow. Moze masz problem z parkujaca glowica dysku co jakis czas - bardzo mozliwe na dyskach wd.

ale przecież napisał że na ssdeku jest to samo

 

może jeszcze nowe sterowniki od karty sieciowej wypróbuj

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisal ze gre ma na hdd - 3 post. Poszukaj na necie Ultimate boot cd (czy jakos tak). Zrob bootowalnego pena/nagraj na cd obraz. Zabootuj z nosnika z tym ultimate, pozniej sekcja hdd -> wdidle 3. Jak cos sa poradniki na necie jak sie tym bawic, mi pomoglo w lapku z dyskiem wd.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo :(

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

to jest odpowiedź autora na to jak chodzi wot po instalacji na ssdeku - więc Quave możemy olać hdd

no chyba że nas olał i nie robił instalacji  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie olałem was :) System jest czysty.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Dodam, że na innym forum mi napisali, że to jest normalne w wocie.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Zapewnie nie testowałeś na samym HDD.

 

U mnie problemem był brak zainstalowanych sterowników Intel Rapid Storage. Na windowsowym sterowniku występowały freezy.

 

 

Wysłałem nawet mój dysk na gwarancję i dostałem nowy a okazało się, że było z nim wszystko w porządku bo nowy miał tą samą bolączkę :D

 

 

 

https://www.asus.com/Motherboards/Z87PLUS/HelpDesk_Download/

 

 

 

Wybierz OS i pod zakładką SATA znajdź i zainstaluj Intel® Rapid Storage Technology Driver Software 

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06b712fa81d37d9b572091afbd908e31.jpg Wywala taki błąd. Pobrane właściwie z zakładki sata, Intel Rapid Store...

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Nagrywanie powtórek mam od dawna wyłączone tam zauważyłem, więc to raczej nie od tego.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez paw565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06b712fa81d37d9b572091afbd908e31.jpg Wywala taki błąd. Pobrane właściwie z zakładki sata, Intel Rapid Store...

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Nagrywanie powtórek mam od dawna wyłączone tam zauważyłem, więc to raczej nie od tego.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Z tego co pamiętam, potrzebny jest framework 4.5+

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=30653

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Windows? Od W8 .NET Framework jest częścią systemu ale zdarza się że jest domyślnie wyłączony i nie idzie go zainstalować (sam tak miałem). Spróbuj sposobu z tego poradnika:

 

 

http://forum.centrumwindows.pl/Temat-Windows-8-W%C5%82%C4%85czenie-NET-Framework-w-Windows-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...