Skocz do zawartości
onbluer

Rurki PETG vs węże

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam bardzo poważny dylemat na co się zdecydować. Rurki akrylowe, PETG czy zwykłe węże. Naprawdę bardzo podoba mi się układ z zastosowaniem rurek. Mam jednak obawy co do szczelności takiego rozwiązania. Zależy to zapewne w dużej mierze od zastosowanych złączek. W oko wpadły mi produkty firmy Monsoon. Po obejrzeniu prezentacji na YT, domyślam się, że ich produkty są naprawdę wysokiej jakości i przede wszystkim, oferują szczelne i mocne połączenie. Wszystko byłoby ok, gdyby tylko rurki oferowane przez Monsoona, wykonane były z PETG, a nie akrylu. Widziałem kilka filmów z porównaniem obu typów rurek. PETG wypadają znacznie lepiej. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z rurkami, może poleci mi co wybrać. Chodzi o rurki i złączki.

 

Z drugiej jednak strony, zastanawiam się, czy w ogóle warto bawić się w hard tubes. Dobrze poprowadzone węże 10/16 też mogą fajnie wyglądać.

 

Pomóżcie mi w dokonaniu wyboru.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam doświadczenie z LC. To będzie trzeci mój układ. Ogólnie wydaje mi się, że mam też zdolności manualne, potrzebne do zabawy z rurkami.

Edytowane przez onbluer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jedź z koksem, zawsze jakieś doświadczenie :)

Co do samych rurek, to może niech ktoś się wypowie, kto miał z tym bezpośrednio styczność - to rozwiązanie tylko na zdjęciach i filmach widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki dość ciężko zrobić tak żeby to dobrze wyglądało i nie wybaczają błędów.
Ja bym radził węże, dobry kolor płynu, wysokiej jakości wąż, potrafi bardzo dobrze wyglądać. I jest z tym o wiele mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyglądało. Ładnie poprowadzone węże. Mimo, że według mnie zdecydowanie za cienkie.

 

Tak obejrzałam sobie ten Twój układ i zdecydowałem się na węże. Już lecą do mnie złączki Barrowh 10/16 i wąż Primochill.

 

@aerial a możesz pochwalić się co tam teraz masz?

Edytowane przez onbluer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie lc to było w tj07, własnie na wężach 10/16

 

kbtj07_7.jpg

 

obecnie AC na matx

 

001_KB06F.jpg

 

tutaj masz wszystkie zdjęcia większości zestawów:

https://picasaweb.google.com/104030131291922028430

 

Co do grubości węży, kwestia gustu, działają tak samo jak grubsze. Wszyscy robią to samo, dlatego chciałem nieco inaczej. Cienkie węże łatwiej też czasem zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...