Skocz do zawartości
Mateiso

Słuchawki ~750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka chciałbym zakupić Dobre słuchawki , eleganckie, ładne, zgrabne (nie jak jakiś czołg) 

Cena maksymalna to około 150-170 £ = ok 750 złotego polskiego

Słuchawki będą tylko i wyłącznie do słuchania muzyki. Źródłem będzie w 90% Iphone 5s oraz 10% komputer.

Muzyka jakiej słucham jest nieokreślona ;p słucham po prostu wszystko co leci . Od Ac/Dc, Iron Maiden czy Guns n Roses poprzez Imagine Dragons czy One Republic po Michael Buble czy Bruno Mars.

Od słuchawek oczekuję, wytrzymałości, estetyczności, dobrej jakości dźwięku i dobrze by było gdyby nie były jak czołg czyli zgrabne(małe)

Na oku mam 2 rodzaje słuchawek są to : Beats by Dr.Dre Solo 2  oraz Sennheiser Momentum On-Ear M2 OEi (czy jakoś tak) 

(proszę nie mówcie że Beats odpadają bo tak, tylko dajcie jakieś argumenty ja słyszałem że cena nie jest adekwatna do możliwości  ale nie wiem czy to prawda mój kolega miał Beats studio i mówił że są świetne)

(Design zarówno tych Beatsów jak i Sennheiserów mi się podoba )

Nauszne lub wokółuszne 

Które lepsze Beatsy solo 2 czy te sennheisery oraz czekam na propozycję innych słuchawek ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beatsy to bardziej element garderoby, jak szukasz dobrego dźwięku lub wytrzymałości, to trzymaj się od nich daleko, choć to nie znaczy, że dźwiękowo jest bardzo źle ... po prostu w ich cenie można wybrać dużo lepiej.

 

Momentumy to niezły wybór, wytrzymałe i całkiem dobrze grają, choć mi nie pasowała ich wygoda.

 

Z nausznych dopisz sobie do listy Sennheiser HD 25 II i Beyerdynamic T50p, a z wokółusznych Audio-Technica M50x.

 

Najlepiej przejdź się po sklepach i popróbuj różnych słuchawek, bo różne słuchawki brzmią ... różnie, niekoniecznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Beats płacisz za markę, a nie dźwięk. Jest to marketingowa wydmuszka, absolutnie nie warta swojej ceny, jak napisane wyżej - bardziej element ubioru, niż słuchawki. Momentumów nie miałem na głowie, więc w ich wypadku się nie wypowiem.

 

Zakładam, że słuchawki mają być do chodzenia po dworze, w takim razie nie widzę za bardzo sensu kupowania słuchawek za kilkaset złotych - hałas z otoczenia, przenoszący się na muszle odgłos ocierania i uderzania kabla o bluzę/kurtkę itp. i tak nie pozwolą cieszyć się ich dźwiękiem, lub chociaż go odróżnić od tańszych modeli. Do tego źródłem jest telefon, który też nie dorównuje dobrej jakości wzmakowi. Na miasto lepiej kupić do 200zł lekkie, ale wytrzymałe i wygodne headphone'y z zamkniętą konstrukcją, a osobno kupić otwarte/pół-zamknięte hi-fi do domu. Tutaj również działa zasada, że jak coś jest do wszystkiego, do jest do niczego.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek będę używał do chodzenia po Mieście czy po galeriach, ale też w domu ;p Tak 50/50  tu i tu, jeśli by wywalić Beats to zostają mi 2 firmy Sennheiser oraz JBL  Ceny nie zmieniam ;p 750zł ewentualnie tak 400+ bo chciałbym żeby trochę jednak przetrwały a nie 3 miesiące i coś się stanie 

Jakieś propozycje z Sennheiserów lub JBL ? 

Znalazłem jeszcze Sennheiser HD 239 - co sądzicie ?

Edytowane przez Mateiso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem Noontec Zoro Wireless i do łażenia są idealne. W domu wokółuszne Siberia V2 i czasem pchełki Denony ( zabij mnie nie pamiętam modelu ).

Chociaż nie ukrywam - z miłą chęcią przytuliłbym Parrot Zik 2.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 2, ponoć zmywają z siebie złą sławę tej marki:

https://www.youtube.com/watch?v=PcpIba9SSjE

 

A te momentum, zdaje się są bezprzewodowe:

https://www.youtube.com/watch?v=vzKIAIhH--M

 

Zobacz co pan Tyll ma o nich do powiedzenia.

 

Ja brał bym Focal Spirit Professional na takie wychodne słuchanie:

http://forum.mp3store.pl/topic/137964-sprzedam-focal-spirit-professional/

 

Ja do portable używam 380 Pro, ale głównie za ich tłumienie na zewnątrz. Nie przepadam za dźwiękiem. Dla potencjalnego nabywcy Beatsów, jest to jednak opcja do rozważenia, bo bas mają bardzo mocny i dość kontrolowany, a i prądem z telefonu się zadowolą. Ładna scena jak na zamknięte, z wyraźnym wysunięciem do przodu, Góra... Sennheiserowska ;)

 

Właśnie widzę, że wpakowałem się w prehistoryczny wątek. Wstyd.

Edytowane przez kokakoala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...