Skocz do zawartości
szirek

Debian, błędy przy bootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zainstalować sobie jakiegoś lekkiego Linuxa tak żeby móc komfortowo przeglądać internet, może jakiś mały serwer postawić, domówka do testowania, ale nie o to mi chodzi. Miałem na początku problemy z wybraniem USB w biosie, poradziłem sobie, zacząłem od lubuntu, potem poleciałem Minta, przy każdym miałem jakiś błąd, więc pomyślałem, że zainstaluję Debiana, jest dość popularny, to musi coś oznaczać. Wybrałem graficzną instalację, wszystko się elegancko pobrało, przy instalacji wyświetliło mi się żebym podczepił nośnik z plikiem rt2561s.bin ponieważ takiego nie było, pytało czy nośnik jest podłączony i chcę rozpocząć, kliknąłem NIE, reszta poszła gładko. Pisało abym zrestartował komputer, więc kliknąłem i się zrestartował, jest GRUB wchodzę w domyślną opcję, czekam...

a tu podobna niespodzianka co w Lubuntu... Środowisko graficzne to LXDE.

Karta graficzna to 8600GT.

pic rel

wDdI4h8.jpg

Edytowane przez szirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw próbował odpalić obraz ze sterowników Nvidii -> nie udało się, a zawisł na szukaniu sterowników Intela, też od grafiki.

 

Co to za sprzęt i jaka wersja Debiana/Lubuntu? Możesz wejść w recovery?

W Recovery stoi na mounting debug file system. Pobiorę obraz debian-testing-i386-DVD-1.iso czyli golasa bez środowiska, zobaczę jak tam będzie.

 

 

Nvidia 8600GT, Procesor (jakiś celeron bez integry), 1.5GB RAM DDR2

Edytowane przez szirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...