Skocz do zawartości
cryt

radeon hd 6870 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, problem polega na tym, że od dzisiaj po włączeniu jakiejkolwiek gry ekran "dzieli się na pół" - http://i46.tinypic.com/2lt6ckh.jpg ( cos takiego ) + pojawiają się paski poziome i pionowe i komputer sie po chwili zawiesza i bluescreen.

karta dokładnie to gigabyte radeon hd 6870 oc, nie była nigdy podkręcana, jeden monitor jest podłączony przez hdmi a drugi przez przejściówką vga na dvi, na obu jednocześnie pojawiają się artefakty i dzielą się na pół jak na tym obrazku wyżej w linku więc nie jest to problem któregoś z monitorów

Karta działała jakieś 5/6 lat bez żadnych problemów

Chciałbym się dowiedzieć czy można to jakoś naprawić czy raczej czas kupić nową kartę ?

mogę podać reszte podzespołów jesli sie to do czegos przyda

temperatura w gpu-z to 60C podczas nie robienia niczego, nie sprawdze ile jest w grze bo odrazu dzieją się cuda której wyżej opisałem 

tylko mogę dodać że odrazu po włączeniu gry przed kilka sekund kiedy działa podskakuje momentalnie użycie gpu z 0% do 100%

Edytowane przez cryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw wywalić stery.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Potem zainstalować od nowa.

Jak nie pomogą same stary to ja myślę, ze tutaj jeszcze należałoby zrobić reinstalacje Windows, zaorać wszystko, zainstalować drivery i dopiero spisać grafikę na straty, jeśli nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzisiaj odpaliłem kompa i jednego monitora ( tego podłączonego przez hdmi ) nie wykrywa w ogóle a drugi podłączony przez dvi działa ale tylko w trybie awaryjnym

Jak próbuję włączyć komputer normalnie ( nie w trybie awaryjnym ) to wtedy wykrywa oba monitory ale oba są czarne - oba łapią sygnał ale jest czarny obraz, czy to potwierdza że ta karta zdechła czy może np bawić się jeszcze w reinstalację windowsa ?

Odinstalowałem też sterowniki tym programem i pobrałem nowe ale nic nie pomogło

Edytowane przez cryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...