Skocz do zawartości
Ashiro

Nvidia GEFORCE GTX1080Ti - Jakieś wieści, kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś miesiąc temu wydałem sporą sumkę na PC'ta, ale to w sumie dlatego, że był mi potrzebny. Jednak przymierzam się do zamiany GTX980Ti na SLI GTX1080Ti. Jedyny problem jest taki, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tej karcie. GTX1080 mnie nie interesuje, chcę poczekać na wersję Ti.

 

Są jakieś informacje czy niet na razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080 masz w 2 wersjach - zwykła i właśnie FE .

 

Wersja FE ma trochę lepsze chłodzenie z komorą parową i ekstra design obudowy a kosztuje jakieś 100 $ więcej .

 

1080Ti i/lub pascalowy odpowiednik Titana X pewno pojawi się za kilka m-cy i będzie trochę kosztować , skoro ceny GTX1080 oscylują w granicach 3,5 k zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w 2017 jak juz HBM 2 bedzie dostepne.

Cała rodzina pascali będzie pozbawiona HBM2 ... już gdzieś to pisało ... wszystko wypuszczą albo na GDDR5 albo na GDDR5X

A teraz ... temat który wrócił jak bumerang ... i brak modelu Ti w zestawieniu oraz model Titan OC ... pierwsze przesłanki już są ...

dotyczy tego : http://www.purepc.pl/karty_graficzne/gigabyte_geforce_gtx_1080_xtreme_gaming_zapowiada_sie_ciekawie

i mojego wpisu który może nie wszystkim siadł, nawet ja chciałbym się mylić...a na końcu wyjdzie że pan ze sklepu miał rację ...

zerknijcie tutaj : http://pclab.pl/news70037.html

 

mamy tutaj listę układów jaką nvidia przygotowała w planach wydawniczych i cytuję są to:

  • GP100-A01P / GP100-VSXB-24-A1-5X
  • GP100-890-A1
  • GP102-400-A1
  • GP104-200-A1 / GP104-PS-NB
  • GP104-200-A1 / GP104-PR-DT / GeForce GTX 1070 / dev_id 1B81
  • GP104-200-A1 / GP104-PS-DT
  • GP104-400-A1 / GP104-PR-DT/ GeForce GTX 1080 / dev_id 1B80
  • GP104-400-A1 / GP104-PS-DT
  • GP104-725-A1 / GP104-PS-DT
  • GP104-950-KD-A1 / GP104-PR-DT
  • GP104-975-A1 / GP104-QS-9XX
  • GP104-985-A1 / GP104-QS-9XX
  • GP106-300-A1 / GP106-QS-V0-F0-300-V1
  • GP106-400-A1 / GP106-QS-400-V1
  • GP106-750-A1 / GP106-QS-750

Układ GP 104 już znamy i jego pochodne. Znając jego architekturę można śmiało stwierdzić że można go tylko okroić i  zrobić z niego poza pełnym 1080 układy mniej wydajne ... czyli 1070 itd... czyli nie skaluje się go w górę bo magicznie mu nie przybędzie ROP,CUDA itp ... , GP 106 jak wiemy ma trafić do GTX 1060 i słabszych,GP 100 jako układ bazowy jest również znany i trafi on tylko na rynek profesjonalny, w całym zestawieniu pozostaje GP102-400-A1 ... jako jedyny który może trafić właśnie do przyszłych Titanów OC i nie widzę innego o którym jest tu mowa który mógłby znaleźć się w modelu 1080Ti ... jeśli się mylę to mnie oświećcie ...

 

A teraz .... czekam kiedy wypłynie że NVIDIA NIE WYDA JUŻ MODELI TI A JEDYNIE TITANA OC ...

i obym się mylił ...

Acha i tak na potwierdzenie że 102 dotyczy Titana OC :http://wccftech.com/nvidia-pascal-gp102-gpu-titan-graphics-card/

 

BULLS EYE !!!....

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak  NVidia zdecyduje się na wypuszczenie  1080Ti to napewno nie wcześniej niż póżnym latem

zakladam że do  Września wszystko się wyjaśni .

Ale z czego miałaby go zrobić ?? GP 102 wyjdzie, i owszem ale ... w Titanie za którego zgarną ponownie z 6 tysi ... skoro klepną GP102 to co by im szkodziło od razu zrobić okrojony model pod 1080Ti ... na który każdy liczył ... i co ... a nie mówiłem ?? Tylko czekać kiedy ogłoszą że nie będzie Ti...dziwię się że nikt na to jeszcze nie wpadł ... bo post na pc labie siedzi już ponad tydzień...  Pozostaje głosić smutną nowinę ...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie, ale najpierw wydoja ludzi co rzuca sie na tytany, jak np. Gosu. A po pol roku wyjdzie okrojone ti - tak bylo z 980ti. Za kelejne pol roku lub pol bedzie nastepna generacja :)

Widzisz plan wydawniczy ?? Po co mają zarzynać 1080 skoro będzie się sprzedawał? Mogli wyciągnąć wnioski z 980, 980Ti sprzedawał się do końca...

 

W sumie bardziej nurtuje mnie kiedy wreszcie niereferenty pojawią się w sklepach .. bo już bym położył łapki na 1080 Xtreme od Gigabyte ...

Drugie co mnie nurtuje to kiedy będzie można normalnie w sklepie kupić HTC VIVE lub OCULUS RIFTA ... bo drażni mnie już że jesteśmy w du..e europy ...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to bym sobie darowsl przy karcie za tyle kasy. Juz wolalbyn cos pewniejszego jak MSI, ASUS czy Evga. Widze ze dalej sie nakrecasz na to VR. Wg mnie to przynajmniej z pol roku za wczesnie. Glownie chodzi o sprawy czysto techniczne, ale i o wieksza ilosc gier. Lepsze wsparcie. Troszke wody musi uplynac. No i nie zdziwi mnie jak cale to VR umrze jak 3D w grach i filmach

Stac mnie na to by kupic drozsza wersje i do tego mam dosc mocna platforme, ale wlacza mi sie lampka ostrzegawcza, by tego nie kupowac. No przynajmniej na razie. TI nie bedzie do czasu az sorzedaz 1080 noe spadnie. Potem ogranicza produkcje i sprzedadza ile sie da a zeby dalej zarabiac wydadza wtedy Ti. Oni wiedxa jak doic ludzi. Amd tez zreszta

Najgorsze ze sporo osob na to idzie i jeszcze ich broni. Wystarczy zajrzec do komentarzy na naszym portalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że 3D w grach i filmach umarło ?? To że go nie używasz nie znaczy że go nie ma ... grałem do tej pory z powodzeniem ze sterownikami od Tridefa do 3D i było pysznie, profile do gier na bieżąco i ta sama firma wspiera oculus rifta, nie rozumiem czemu miałbym rezygnować.... W domu mam 2 TV i 2 monitory z 3D przy czym jeden z aktywnym ... filmy jak tylko wychodzą wolę kupować w 3D ...

Co do Ti to dalej nie widzę chipsetu na którym miało by to wyjść ... GP102 jest tylko jeden dla TItana ... więc na czym mieli by zbudować 1080 Titanium ... skoro nie teraz to kiedy ?? Wydali by chociaż plan produkcji chipsetu ... a go nie ma .... na moje oko powinien nosić oznaczenie GP102-200-A1 . Nie to żeby nie czekał tej karty, ale nie widzę żeby mieli zamiar w ogóle ją wydać. Do tego powoli potwierdza się to co mówił koleś ze sklepu ...

W kwestii Gigabyte to mam odłożone już na niego, i jeśli tylko testy przejdzie dobrze to posadzę go u siebie ... Bardzo do mnie przemawia budową i pomysłem przeniesienia złączy na front panel, myślałem o Asusie bo wszystko mam od nich i już czwartą grafikę ... ale wielu znów jego gani... a Windforce miał dobre noty...

Powiedz mi co przemawia na plus za Asusem i minus u Gigabyte... to przemyślę jeszcze wybór...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti to moga wykroic z rdzenia tytana. Po za tym jakby juz teraz zapowiedzieli 1080ti to sporo spadlaby im sprzedaz tytanow. Wydaja tych co mieli wydoic i wydadza ti aby kolejnych wydoic. Bylo tak przy serii 7x0, 9x0, bedzie i 10x0 ;)

Inna sprawa to, to kiedy hbm2 sie pojawi w masowych ilosciach. Jesli po nowym roku to mozliwe, ze gf10x0 beda mialy baardzo krociutki zywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ... może faktycznie nie być Ti ... prędzej Volta dostanie nowe kości HBM i obliczenia asynchroniczne. Zieloni nie prężąc się zbytnio i tak stworzyli produkt konkurencyjny. Jeśli wykorzystali by dostępne dzisiaj technologie, jak na to liczyliśmy mielibyśmy karty prawdopodobnie bijące Titana w SLI ...

A co do tego 1080 ... kurde zasialiście u mnie obawy ... czy Gigabyte będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kolejny kwiatek z cyklu jak to producenci próbują nas wydymać z tymi 1080 ...

cytuję tytuł :

Asus i MSI wysyłały do prasy specjalnie zmodyfikowane wersje kart GTX 1070 i GTX 1080

http://pclab.pl/news70224.html

 

ciekawe... chyba zostanę przy Gigabyte ...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że nie będzie Ti ?  Tytan wyjdzie najpierw by pokazać maksimum mocy, a stopień pocięcia ti będą dostosowywać do oferty AMD zapewne ;)

Było wcześniej ... wydaje mi się że nie ma sensu wydawać Ti ... bo jak wezmą się za bary z AMD to na wiosnę przyszłego roku prędzej Voltę po Vedze zobaczę niż 1080Ti ... a na chwilę obecną poczytaj wyżej ... jest tylko jeden chipset 102 właśnie pod Titana ... swoją drogą ciekawe ile krzykną za nowego Titana właśnie ... tylko że w nim nie ma przeproś żadnych konstrukcji niereferencyjnych nie będzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylo konstrukcji niereferencyjnych tytatow... wiec o co placz? AMD aktualnie przymierza sie do premiery swoich kart z mid i low -endu, ktore wg. przeciekow konkurowac beda z gtx980... Nvidia nie musi sie spieszyc. Ma idealna sytuacje do dojenia ludzi na marzach za niska dostepnosc kart i posiadanie top gpu. Przy wyjsciu tytana najprawdopodobniej ceny 1070/1080 poleca w dol, bo nie beda to juz az tak eksluzywne karty. A 1080ti pewnie dopiero podczas premiery top modeli amd, aby o nvidii sie cicho w mediach nei zrobilo. Prosta strategia i to od 2 serii wstecz stosowana a ty podwazasz to krzyczac, ze nie podali okrojonego gpu na bazie tytana - powiedz tylko kto normalny kupilby 1080, wiedzac, ze za chwile wyjdzie 1080ti i mozliwe, ze bedzie przetasowanie w cenach. Nowe serie nvidii smiem watpic aby wyszly do konca wakacji nastepnego roku, w koncu koszt projektowania musi sie zwrocic. Co najwyzej wyjda jakies 10x5 usprawnione, co by ew. przegonic oferte amd (490x itp). 

 

Po za tym ta dyskusja nie ma sensu, bo przerzucamy sie gownianymi arg. a nvidia zrobi co sie jej zywnie bedzie podobac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjsciu tytana najprawdopodobniej ceny 1070/1080 poleca w dol, bo nie beda to juz az tak eksluzywne karty. 

 

Nie byl bym tego taki pewien. Czekalem, az 970 stanieje i sie nie doczekalem bo wypuscili 1070. Przez 1.5 roku 970 chodzila po 1500-1600 z wahaniami ceny na poziomie 50-80zl. A teraz prosze, za 1300 to spokojnie mozna przebierac jak dzik w szyszkach.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byl bym tego taki pewien. Czekalem, az 970 stanieje i sie nie doczekalem bo wypuscili 1070. Przez 1.5 roku 970 chodzila po 1500-1600 z wahaniami ceny na poziomie 50-80zl. A teraz prosze, za 1300 to spokojnie mozna przebierac jak dzik w szyszkach.

No właśnie ... prędzej pogonią te karty które już mają niż mają wypuszczać nowy chip ... no nic zobaczymy .. ja czekam dalej na potwierdzenie słów kolesia ze sklepu... czyli "za 2 konferencje NVidia ogłosi że nie wypuści już modeli Ti " ... ma to sens bo jak wcześniej... 980 prawie nikt nie kupował a na celowniku była 980Ti, więc po co po raz kolejny zarzynać produkt który wyprodukowali i mają na magazynach, lepiej go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że 980 się nie sprzedaje ?

 

980 ma 1% na steamie , 970 ma 4,94% co czyni ją najpopularniejszą kartą wśród graczy. 

1/5 sprzedaży najpopularniejszej karty to dalej gigantyczna ilość.

 

Nie wiem czemu Nvidia miałaby zmieniać strategię dzięki której opanowali większość rynku w ciągu dwóch generacji.

 

Zresztą produkując gigantyczny chip na poziomie 450-500mm^2 w nowym procesie nie ma opcji by ktokolwiek zrobił tylko 1 kartę - za dużo odrzutów z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że 980 się nie sprzedaje ?

 

980 ma 1% na steamie , 970 ma 4,94% co czyni ją najpopularniejszą kartą wśród graczy. 

1/5 sprzedaży najpopularniejszej karty to dalej gigantyczna ilość.

 

Nie wiem czemu Nvidia miałaby zmieniać strategię dzięki której opanowali większość rynku w ciągu dwóch generacji.

 

Zresztą produkując gigantyczny chip na poziomie 450-500mm^2 w nowym procesie nie ma opcji by ktokolwiek zrobił tylko 1 kartę - za dużo odrzutów z produkcji.

 

 

No dobra ... to z innej beki. Macie jakieś pojęcie kiedy mogą przedstawić nowego Titana ?? Ciekaw jestem ceny. Mam na grafikę odłożone 6 tysi i albo pomyślę o dołożeniu i zakupie Titana albo wezmę 1080 w SLI.... jakieś rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną NVidia nie ma potrzeby wypuszczać  1080Ti  nawet nie powinni o tym  myśleć .

Do końca roku jak sprzedadzą  tysiące  GTX 1070/1080  mogą ogłosić ( jest to wysoce prawdopodobne ) że wypuszczą 1080Ti przed świętami Bożego Narodzenia.

Co do kart z HBM2  to  pewniakiem będzie nowa przeprojektowana linia GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty myslisz, ze oni z dnia na dzien wyczaruje 1080ti? Juz po wprowadzeniu tytana beda kombinowac jak go przyciac na 1080ti. A jak sie pojawi ti to beda juz kombinowac z hbm2. Po za tym jak hbm2 pojawi sie po nowym roku to seria 10x0 bedzie dosc szybko zastapiana najprawdopodobniej. Temat moglby zostac zamkniety, bo i tak nic sensownego sie w nim nie pojawi...

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...