Skocz do zawartości
Ruyter

Dual channel przy trzech /czterech kościach RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam takie oto ramy :2x2GB kingston 1333MHZ, 4GB goodRam Play 1600MHZ,  2x2GBPatriot1600MHZ.  Dotychczas w PCcie siedziały 4gbGoodRamPlay1600MHZ+2x2GB kingston1333MHZ,Kingstony włożyłem w bankiA1 B1 i myślalem ze przynajmniej one chodzą w dual channel.2 dni temu dostalem ww 2x2GB patriot1600MHz

Niestety wczoraj znajomy stwierdził ze:" dual channel działa tylko przy 2 kościach pamięci ze 3 szt nie maja prawa działać w ww trybie a nawet 4 kosci chyba też nie".Moja prosba/pytanie brzmi czy  z tych wymienionych na wstępie modułów da sie zamontować na MOBO 8GB pamieci hulającej w Dual Channel.      PS:jestem nowy na forum byłbym wdzięczny za rady ,orazx wszelką pmoc w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na intelu jest coś takiego że  3 kosci mogą działac  w dualu tylko ze wtedy jest asymetryczny czy jakoś tak

 

dla spokoju to albo 2 albo 4 kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok włoże 2x2GB kingston  + 2x2GB patriot.aczkolwiek spróbuje dowiedzieć sie jak to sprawdzić na mej płycie(asus Crosshair IV Formula   AM3)bo może dało by sie wolniejsze kingstony 1333MHz zastąpić pojedynczym 4GB GoodRamPlay 1600MHz.Jak złoże do kupy całośc to napisze  co i jak .teraz z powodu weekendu nie moglem pasty kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co się "dowiadywać" tylko włóż dowolną kombinację i uruchom jakiś benchmark pamięci, np. aidę.

 

To czy działa dual czy nie, będzie widać po wskazywanej przepustowości, będą to większe różnice niż te wynikające z różnych timingów. Dla jeszcze lepszej czytelności możesz ustawić na sztywno główne timingi w biosie na 9-9-9-24 oraz częstotliwość na 1333 na czas testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x2GB i 1x4GB 1333Mhz, POST i CPU-Z pokazuję, że dual channel działa. Więc, przy 3 kościach może działać przy odpowiedniej konfiguracji i o ile płyta obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, korzystając z otwartego tematu chciałbym zapytać o poprawność konfiguracji ramu w 4 gniazdach.
Mam 2x4gb i chcę zapełnić 2 wolne gniazda. Moje pytanie to czy dla odpowiedniego działania dual chanell muszę dokupić również 2 x 4 gb czy mogę umieścić tam 2 x 8 gb i śmiało założyć, że zda to egzamin? Oczywiście moduły pamięci tej samej firmy, ten sam model, te same parametry tylko różnica w pojemności.

Kilka lat temu sam bym sobie odpowiedział na to pytanie, ale z czasem wiedza rdzewieje jak nie jest odpowiednio konserwowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile płyta główna obsłuży taką ilość pamięci, olej Dual channel i bierz 2x8 GB. Jak będzie działać to dobrze, jak nie to zysk z większej ilości RAM i tak jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie tak zrobię. Niby 16 Gb to wystarczająco, ale tylko patrzeć jak jakiś Dev wypuści grę co będzie wymagać więcej, później stanie się to standardem, a ja będę miał sloty zapełnione. Tak to 24 Gb powinno mi wystarczyć na tyle na ile wystarczy mi aktualny sprzęt + ew upgrade tej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...