Skocz do zawartości
Wiskas

XFX R9 290X (orginlnie 290) + gelid ice vision "temperatury VRM2 i zawiecha"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad roku mam zamontowanego gelid ice vision na r9 290x (oryginalnie r9 290 referat)

(https://www.quietpc.com/gel-icy-vision )

Do tej pory nie było problemu ale w ostatnie upalne dni zauważyłem zwiechy w grach które potrzebują dużo papu od gpu. Ogólnie lubię ciszę więc wszystkie wetyle w obudowie mam na minimum (CPU ~800 wzwyż, case fan 2x 800~1000, gelid 2x 900~1000, a od zasilacza całkowicie wyłączony) Odpalałem więc valey benchamrk i rzeczywiście temperatury rosną dość szybko (mowa o VRM2 i VRM) samo gpu osiąga max 86 stopni więc jest ok. Ale VRMY na tak niskich obrotach są słabo chłodzone i tak 105-110 i zawiecha kompa. Wystarczy że podkręce wentyle icy vision na 1400-1500 VRM max dochodzi do 80 i wszystko jest cacy (gpu 75-82) karta nie jest kręcona- zegar 1000/5000 ...... Wygląda na to że przy tak niskich obrotach powietrze nie dochodzi do gownianego aluminiowego żeberka zamontowanego na VRM2... Ogólnie jaki jest max temperatury dla VRM 1 i 2 ...i jak to jest że zestawy chłodzenia wodnego mają tylko blok wodny na gpu (nic nie nawiewa bezpośrednio na kartę) tylko wentyle z Budy chłodzą VRMY?????

Edytowane przez Wiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od zasilacza całkowicie wyłączony

???

 

Ogólnie jaki jest max temperatury dla VRM 1 i 2

115 stopni to jest w większości wypadków maksymalna temperatura pracy, przy której zaczyna się throttling bądź inne problemy.

 

i jak to jest że zestawy chłodzenia wodnego mają tylko blok wodny na gpu (nic nie nawiewa bezpośrednio na kartę) tylko wentyle z Budy chłodzą VRMY?????

Każdy kto zakłada sam blok na gpu ma również chłodzenie vrm, a już na pewno przy karcie która ma taki pobór prądu, chyba że maja blok full cover - wtedy zakrywa on również vrm.

 

Jeżeli oczekujesz ciszy od komputera to wybrałeś sobie złą kartę, możesz spróbować obniżyć napięcie na rdzeniu bądź ograniczyć power limit.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sensowną odpowiedz.... Tak zasilacz to evga supernova 750w która pozwala na pasywne zasilanie....co do VRM to czytałem właśnie że 100-110 to nie tak źle ale u mnie jednak przy tych temperaturach komp się zawiesza....moja Buda ma słaby przewiem ( dużo komponentów i dość ciasno oraz zero cable managnent) ale sentyment nie pozwala mi jej zmienić.... Prędzej ją zmodyfikuje....

Znasz cos fajnego co można założyć na vrm?

Problem błachy (lato + wentyle low) lekkie podciągnięcie wentyla gpu i jest ok...ale w samej budzie dość ciasno i ciepło (dochodzi jeszcze i5@4500Mhz) ogólnie thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...