Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę, ponieważ mam pewien problem. Od pewnego czasu w moim komputerze z systemem Windows 7 home premium godzina zaczęła mi się niespodziewanie zmieniać. Dam przykład:  Gram w Wiedźmina 1., robię szybki save przed walką z bossem. Ginę, patrzę, mojego zapisu nie ma! Sprawdzam godzinę, i moim oczom ukazuje się godzina 11:54 jak chwilę wcześniej była 12:52. Jest to od złożenia komputera. Robiłem aktualizacje biosu, wszystkie po kolei ale za każdym razem to nic nie dawało. Nie mam więc pojęcia, co może być tego przyczyną. Jeśli ktoś wie, będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to problem z biosem lub jego zasilaniem albo problem leży po stronie generatora RTC .

 

Na początek wymień bateryjkę zasilającą bios i sprawdź czy komp dalej tak będzie się zachowywał .

 

Płyta gubi ustawienia czy problem dotyczy tylko zegara ?

 

Jak ci się przestawi zegar to sprawdź czas z poziomu biosa/uefi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to problem z biosem lub jego zasilaniem albo problem leży po stronie generatora RTC .

 

Na początek wymień bateryjkę zasilającą bios i sprawdź czy komp dalej tak będzie się zachowywał .

 

Płyta gubi ustawienia czy problem dotyczy tylko zegara ?

 

Jak ci się przestawi zegar to sprawdź czas z poziomu biosa/uefi .

Witam. Wiem, ze późno, ale nie miałem możliwości odpowiedzieć. Po wymianie baterii chwilę było dobrze, ale kiedy wróciłem z wakacji (w miedzy czasie komputer był wyłączony) problem powrócił. Jeśli wie Pan, z chęcią się dowiem. Podczas grania dajmy na to w grę S.T.A.L.K.E.R. zew Prypeci albo Half Life, zauważam, że gra cofa mi zapis godzinę wcześniej, ponieważ widzi tą godzinę w komputerze. Kiedy włączam komputer godzina jest taka sama jak przy wyłączaniu. Bateria nie mogła się rozłądować, bo była nowa a aktualizowałem BIOS do wersji 1.7. Już nie wiem co może być powodem.

Edytowane przez KrukZRadomia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...