Skocz do zawartości
bachnaify567

EIZO FS2735 za 4750 zł. czy czekać na niesmużące VA 144Hz

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem kupić jakiś monitor z lightboostem, który z nich jest lepszy ? I czy w słoneczny dzień widać na nich odbicia ? Jak z kolorem czarnym ?

Myślałem o VA ale smużą, IPS srebrzą, w sumie zastanawiam się czy z TN będę zadowolony. Mój CRT smuży (czarne na białym tle), ale za to ma wieczorem dobrą czerń, zaś w dzień wszystko się na nim odbija, no i te TN mają 6 bit a CRT ma więcej tylko jest trochę wypalony ale jak móię czerń ma dobrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przejdź sie do jakiegoś mediamarkt, gdzie stoi dany monitor i sam ocen.

W dzisiejszych czasach nawet nie patrzyłbym na TN.

Ja mam sporo niższy model eizo na ips i jestem zadowolony - srebrzenie nie jest zbyt widoczne, a czerń jest w miarę czarna (często siedzę wieczorami po ciemku). Ale to co dla mnie jest zadowalające dla ciebie może być porażką.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

TN 24`` jeszcze będzie ok, ale 27 jak spojrzysz pod kątem, to na krawędziach mogą być odbarwienia, bo matryce TN mają słabe kąty widzenia.

 

Na słoneczny dzień najlepiej mieć rolety,albo żaluzje :wink2: a nie liczyć na superczarny ekran.

 

W tańszym Asusie smużenie likwiduje technologia flicker free, oraz możliwość ustawienia na 120,czy 144hz a w droższym 1ms, oraz 144hz.

 

Nawet jak Weźmiesz ten tańszy a Będziesz miał w komputerze kartę N-Vidi, to bez funkcji G-Sync ustawiając 120hz(w panelu sterowania) będzie ok.

 

Free Sync jest tańszy(stworzony pod karty Radeon..itp..od AMD).

 

Jak chodzi o srebrzenie, to wygrywa Eizo na matrycy PLS.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak.   :>

Jest wiele porównywalnych walorami użytkowymi monitorów w tej cenie

z G-Sync(dla Nvidii), oraz Free Sync (dla AMD). 

 

27`` wqhd  ips  G-Sync

 

 

 

Przecież to jest TN.

W tańszym Asusie smużenie likwiduje technologia flicker free,

 

 

Przecież "Flicker Free" to nazwa na niemigoczące podświetlenie matrycy przy niższej jasności, a nie nazwa technologii likwidującej smużenie.

TN 24`` jeszcze będzie ok, ale 27 jak spojrzysz pod kątem, to na krawędziach mogą być odbarwienia, bo matryce TN mają słabe kąty widzenia.

 

TN mają faktycznie słabe kąty widzenia, jednak co do przeszkadzalności kiepskich kątów, to zależy co się robi. Mi nawet na TN 21,5" słabe kąty pionowe przeszkadzają, jak tylko odpalę jakiś program do obróbki grafiki (przy jednolitych powierzchniach widać jak na dłoni kiepskość TN)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

a jak z kątami widzenia w ASUS PG278Q ?

Przepraszam przez pomyłkę dałem link do Asusa na matrycy TN.

 

Chodziło mi o model PG279Q na matrycy IPS  - kąty widzenia ma bardzo dobre.

 

Jak ma ze srebrzeniem, tego nie wiem, ale podejrzewam,że za taką kwotę lipy nie powinno być

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...