Skocz do zawartości
Gość GRAHAM.

Laptop do 1500. Geforce 920M czy AMD R5 M330 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GRAHAM.

Dzień dobry. Chce kupić dla dziecka laptopa na kilka lat. Nie jestem jednak przekonany co do zintegrowanych kart w stylu Intel HD graphics. Zastanawiam się nad GF920M a R5 M330. Wiem doskonale, że dziecko nie będzie grało w najnowsze tytuły. Co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chce kupić dla dziecka laptopa na kilka lat. Nie jestem jednak przekonany co do zintegrowanych kart w stylu Intel HD graphics. Zastanawiam się nad GF920M a R5 M330. Wiem doskonale, że dziecko nie będzie grało w najnowsze tytuły. Co wybrać ?

Niestety oba to słabiaki które są na poziomie najmocniejszej Integry intela HD 530 (testy graphic w firestrike) jednakże trudno o dobry tani laptop z tym GPU. Na niekorzyść intela przemawiają jeszcze wieczne problemy ze sterownikami (powiedzmy że są na poziomie ATI w niesławnych czasach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania min GT 850 . 840 ze wzgledu na przepustowośc vram tez szału nie robi

Chyba że upoluje Lenovo y50/70 z 860M które czasem się pojawiają w cenie około 2 tyś zł. Inaczej zostaje mu polowanie na wspomniane 850 lub przynajmniej 840m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega bierze pod uwagę sprzęt używany. Bo w okolicach 1500 PLN można wychaczyć, całkiem niezłe Lenovo y510p z I5 4200m (I3 w przebraniu;) z 8Gb RAM, 1TB SSHD i GT 755m (kepler z 384 CUDA 128bit) 2Gb RAM.

Sam korzystam z takiego. Co prawda touch pad delikatnie mówiąc $%^^&*, głośniki dają radę (czystość brzmienia). A grafikę nawet trochę podkręciłem w MSI Afterburner (ok. 10%), a mimo to nie spaliły mi się kolana z gorąca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-920M.138768.0.html tu masz porównanie grafik do simów 920m jest wystarczająca a nawet lepiej działa od kart AMD. W Dellu można dokupić gwarancje do 3 lat po rejestracji.

Edytowane przez Setnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

W takim rozdaniu to ja bym wolał bez dedyka  xD który jest niewiele szybszy od Intel Core i3-6100U a w zamian 500 GB SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...