Skocz do zawartości
sNw0w

Kernel-power, black screen, Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 miesięcy borykam się z problemem dotyczącym nagłego black screena. Jest on spowodowany krytycznym błędem Kernel-power. Naprawdę nie wiem już co robić, próbowałem wielu sposobów z różnorakich forów, również zagranicznych i nic. Testowałem ramy memtestem, wszystko dobrze, procesor primem95 pod obciążeniem nic, z kartą graficzną również. Temperatura procesora i karty graficznej w idle to ok. 30C, load ~60. Podejrzewam że może to być dysk, dlatego że w większości przypadków gdy resetuje kompa, pisze komunikat że nie wykryto dysku. Poniżej zamieszczam specyfikacje komputera i tego błędu. Bardzo proszę o pomoc.

 

EDIT// Chciałem jeszcze dodać że dzieje się to zazwyczaj podczas siedzenie na google chromie, podczas gry np. w gta, wiedźmina itd. ani razu się tak nie stało, ale podczas gry w lola, hearthstone'a już tak.

 

CPU: i5-6600K@4.4GHz

GPU: R9 390 Nitro

MoBo: MSI Z170A Krait Gaming

SSD: Transcend SSD370 128GB

HDD: WD Caviar Blue 1TB

Cooler: BQ! Dark Rock 3

Ram: Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB(2x4) 3000MHz, CL15

PSU: CM G650M 80+Bronze

Case: Fractal Design Define S

- System 

  - Provider 

   [ Name]  Microsoft-Windows-Kernel-Power 
   [ Guid]  {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4} 
 
   EventID 41 
 
   Version 3 
 
   Level 1 
 
   Task 63 
 
   Opcode 0 
 
   Keywords 0x8000400000000002 
 
  - TimeCreated 

   [ SystemTime]  2016-07-26T05:10:17.926504400Z 
 
   EventRecordID 24318 
 
   Correlation 
 
  - Execution 

   [ ProcessID]  4 
   [ ThreadID]  8 
 
   Channel System 
 
   Computer PCI3 
 
  - Security 

   [ UserID]  S-1-5-18 
 

- EventData 

  BugcheckCode 234 
  BugcheckParameter1 0xffffe001bd4a9840 
  BugcheckParameter2 0x0 
  BugcheckParameter3 0x0 
  BugcheckParameter4 0x0 
  SleepInProgress 0 
  PowerButtonTimestamp 0 
  BootAppStatus 0 

Edytowane przez sNw0w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizowałem bios i sterowniki do sieciówki. Zobaczymy czy to coś da i dam znać.

 

EDIT// Nadal, w kodzie błędu nic się nie zmieniło.

Edytowane przez sNw0w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win10 masz z czystej instalacji czy z uaktualnienia? Jeśli to drugie, to być może czysta instalacja dziesiątki pomoże. Skoro podejrzewasz dysk, to może wrzucisz SMART? Możesz też spróbować obniżyć taktowanie pamięci do 2133 MHz czy ile tam jest domyślnie dla DDR4; Memtest wykrywa raczej błędy, a nie problemy z niekompatybilnością.

 

Według MS przyczyną błędu o tym kodzie, który podajesz, może być problem z zasilaniem: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2028504. Nie zaszkodzi podłączyć inny zasilacz na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsa mam z uaktualnienia. Wszystko co z dyskiem jest w pliku, ale nie wiem czy o to chodziło. Spróbuje obniżyć taktowanie i również zobacze. Niestety nie mam możliwości przetestowania komputera na innym zasilaczu, ale mogę kupić miernik i sprawdzić napięcia na liniach 3,3v, 5v i 12v.

 

DriveInfo.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...