Skocz do zawartości
Squad

Pomoc w "liczeniu" adresów IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie z pewnego egzaminu z którym potrzebuje pomocy. Po przeczytaniu połowy internetu oraz korzystaniu z kalulatorów IP mam już dość walki z wiatrakami... O to pytanie:

 

"Jaka powinna być maska podsieci by te dwa adresy IP były w tej samej podsieci? Adresy: 192.168.63.190 oraz 192.168.24.161. Wybierz te które to zapewniają"

 

I cztery odpowiedzi (pytanie wielokrotnego wyboru):

a. 255.255.224.0

b. 255.255.240.0

c. 255.255.192.0

d. 255.255.128.0

 

Generalnie samo pytanie wydaje mi się źle skonstruowane bo chcą by dwa adresy klasy C posiadały maskę podsieci adresu klasy B. Wolę się jednak upewnić nim skontaktuje się z twórcą testu, bo dopiero od niedawna bawię się w subnetting i nie jestem pewny czy to dobrze rozumiem. Jeśli ktoś zna prawidłową odpowiedź to proszę o wytłumaczenie czemu tak a nie inaczej. Z moich obliczeń wyszło że jeśli już to odpowiedź C oraz odpowiedź D byłyby prawidłowe, jednak wydaje mi się że wszystkie maski podsieci są błędne ponieważ powinny być liczone dla adresu klasy C.

 

odp. C bo byłoby: 192.168.0.0 i następna podsieć to 192.168.63.0 (mieści się w podsieci 1szy i 2gi adres)

odp. D bo byłoby: 192.168.0.0 i następna podsieć to 192.168.127.0 (mieści się w podsieci 1szy i 2gi adres)

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C - innymi słowy 192.168.0.0/18

 

Tu masz dobry kalkulator:

http://www.subnet-calculator.com/cidr.php

 

Wpisujesz jako IP address niższy adres i manipulujesz CIDR Netmask tak, aby w polu CIDR Address Range wyższy adres zawierał się w przedziale, ale sam przedział był jak najmniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...