Skocz do zawartości
Theng

ASUS x52n nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałem włączyć laptopa Asus x52n. Zapaliła się lampka przy przycisku Power ale potem zgasła. Po kilku próbach nawet lampka się nie zapala. Laptop był bez baterii.

Po włożeniu baterii i podłączeniu zasilania dioda ładowania zapaliła się. Po włączeniu laptopa doszło do ekranu startowego Windows i wyłączył się.

Teraz przy naciskaniu przycisku Power przygasa dioda ładowania baterii.

Niestety bateria jest chyba za stara aby się naładowała i pozwoliła odpalić lapka.

Co może być przyczyną tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być dużo. Spróbuj z innym zasilaczem, może masz przewód w środku uszkodzony. Jak zasilacz nie zmieni postaci rzeczy to najprawdopodobniej masz uszkodzone/wyłamane gniazdo zasilające i w tym modelu to było częste z tego co trafiło na mój "stół śmierci". Generalnie masz usterkę, gdzie ktoś z forum musiałby fizycznie tego laptopa dostać i go zbadać.

 

Zasilacz i gniazdo możesz prosto sprawdzić sam tylko po prostu nie gra mi to przygasanie jak to opisujesz. Wyjmij akumulator, weź dwa zasilacze i sprawdź na którym w ogóle uda ci się uruchomić laptopa. Potem ruszaj wtykiem w gnieździe. Jak odetnie Ci zasilanie to winowajcę masz. Ogólnie przygasanie wskazuje jak dla mnie na zasilacz. Nie jeden raz miałem uszkodzony zasilacz, który po podaniu obciążenia "przygasał" jak to określasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...