Skocz do zawartości
GenghisKhan

Nowa obudowa, być może nowa chłodnica - co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołgiem! Nie było mnie tu chyba parę lat ;D
Czas na wymianę mojej wysłużonej obudowy - jest to jakis chieftek big tower, nawet nie wiem dokładnie jaki model.

Potrzebuję czegoś pojemnego i ergonomicznego, w budzie siedzi WC na procka - 5820k  lga 2011-v3, gtx 1080 - możliwe że kiedyś też będzie zwodowany.
Obecnie mam jakąś cienką chłodnicę 3x120mm na topie budy ale powiem szczerze, że w lecie temperatury podczas pracy w PS dobijały do 80*C na cpu

Ostatnio wymiana zasilacza na platimaxa 750W nieco poprawiła temp, bo poprzedni dodawał także kilka stopni od siebie przy czym niemiłosiernie hałasował.

Potrzebuję rozwiązania na kolejne parę lat, to już nie czasy kiedy grzebało sie przy kompie co miesiąc, chcę wszystko poskładać, nalać wody, odpowietrzyć zamknąć i zapomnieć na conajmniej rok czy dwa.

Obudowa musi pomieścić 4 twardziele i jeden napęd bd-r.

Liczę się z koniecznością wymiany chłodnicy - pytanie jaka? 2x140 jakaś grubsza czy 3x120? Wypadłem z obiegu stąd pisze na forum do ludzi, którzy są na bieżąco ;) Aaa no i jakie wentyle wtedy najlepiej kupić do niej

Jaka buda najlepiej? Wyszła ostatnio be quiet base 900 (pro), bardzo mi się podoba, ale jak patrzyłem może być tam ciężko żeby jednocześnie mieć dyski w zatokach jak i jakąś wydajną chłodnicę + rezerwuar.

Może są po prostu jakieś sprawdzone zestawy w stylu kupujesz obudowę x do której idealnie wchodzi chłodnica y i rez z + parę wentyli do chłodzenia memek i ogólnej cyrkulacji ;) Nie musi być okien, kolorowych ledów itp, bo i tak nikt tego kompa nie widzi, z drugiej strony nie przeszkadzają mi też ;)

Będę Wam wdzięczny za porady, konkretne przykłady, temat nie jest szczególnie pilny ale do końca roku chciałem się z tym ogarnąć.

 

Proszę tylko nie pisać szukaj, na forum mam ograniczony czas (praca, rodzina), gdybym miał czas i był ogarnięty to pewnie w miesiąc sam bym wyszperał, ale właśnie nie o to chodzi :P

Pozdr i z góry dzięki za odpowiedzi
 

 


Znalazłem test chłodnic:

http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/

Wg niego najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie chyba ta:

EK Water Blocks EK-CoolStream XE 360
Pytanie czy wsadzę ją do be quieta base 900? Jeśli nie to gdzie takiego grubaska z wentylami wsadzę? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x120, chłodzone tylko CPU i masz 80C na procku? Coś jest wybitnie nie tak. Pompa, wentyle itp sprawne? Może blok słabo siedzi na czapie?

 

Z obudów to może Corsair Obsidian 750d, albo Fractal Define XL?

 

I 2 chłodnice 2x120 (zauważyłem, że lepiej brać 120-ki, ponieważ większy wybór wentyli na chłodnice) spokojnie pociągną 5820k + GTX 1080, nawet kręcone. Co do wentylatorów, to Corsairy SP, Enermaxy Twister Pressure...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam thermochilla 360, który chłodzi duet 2600k i 7950. Procek jedzie 4,5GHz na 1,25V, a karta 1200/1690 (z bazowych 800/1250) i CPU nie osiąga nigdy 70C (a w lecie też potrafię mieć z 27-28C w pokoju). Dlatego twierdzę, że coś u Ciebie z układem jest nie tak.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to jest kwestia dość indywidualna. Dużo ludzi woduj NZXT H440,powinna Ci również przypaść do gustu Bitfenix Ghost. Bardzo klasyczny wygląd masę fajnie poukrywanych otworów wentylacyjnych, pojemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...