Skocz do zawartości
Lukasz36016

AMD A6-3420m APU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam laptopa ASUS X53TK już 4 lata z układem AMD a6-3420m APU z 8gb RAM WIN7 64bit i mam odwieczne problemy ze sterownikami do kart/karty graficznej. Im nowsze sterowniki zainstaluje tym komputer gorzej pracuje, czarne długie ekrany przy uruchamianiu, Google Chrome uruchamia się dłużej, i kilka razy tygodniowo łapię BlueScreena gdy wlączam jakąś grę (nie mocno wymagającą), lub po prostu próbuje wyświetlić jakieś zdjęcie w większej rozdziałce, robi się sieczka na ekranie na ułamek sekundy i klops, niebiesko. Testowałem różnorakie sterowniki, Omegi, Catalysty, Radeon Crimson.

 

Najstabilniej pracuje na startowych sterownikach bezpośrednio do tego ASUSa ze strony ASUS ale sterowniki są bardzo stare sprzed kilku lat, ASUS nic nie aktualizuje pod kątem tego sprzętu i specyfikacji i wydajność w grach jest słabsza.

Na sterach Catalyst też w miare stabilnie, tylko aplikacja raz się uruchamia a raz nie, jak chce.

Najgorzej współpracuje ze sterami Crimson, rzekomo stworzonymi pod układ APU w laptopach, Choć wydajność jest w porządku, najwięcej wydaje bluescreenów, aplikacja Crimson do Crossowania kart raz się włącza, a raz wyświetla tylko jej tło.

Występują też problemy z szarpaniem dźwięku w grach, mimo zaktualizowanych sterowników dzwiękowych które mam 2? Może dlatego że są dwa? Realtek i AMD HD.

 

Układ ma 2x karty graficzne w trybie crossfire (który działa jak chce)
Radeon HD 6520G 512mb

Radeon HD 7600 series 1gb

 

Obecnie jestem na pierwszych sterownikach od Radeon Crimson, a wyszły już niby 3-4 aktualizacje. Szopka trwa, co mam robić bo już irytacja sięga maksimum. Nie chcę wracać do bardo starych sterów.

Edytowane przez Lukasz36016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...