Skocz do zawartości
glazerek111

Z170 D3H oraz i3 6100 brak obrazu obsluga ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam dość dziwny problem może zacznę od początku. Po złożeniu komputera i instalacji systemu na na zintegrowanej grafice nie było żadnych problemów. Później dołożyłem Radeona 5970 ze starego komputera i zaczęły się problemy. Komputer zazwyczaj włączał się normalnie ale podczas instalacji załóżmy sterowników po ponownym uruchomieniu ekran już nie chce się  obudzić. Raz wstał normalnie a następny raz już nie. Wszystko chodzi normalnie lecz brak jest obrazu. 

Postanowiłem pożyczyć kolegi radeona 6850 od MSI. Komputer również nie chce się włączać i do tego pojawiły się artefakty których na jego komputerze nie było. Na moim 5970 artefaktów nie ma.

Później postanowiłem kość ram dać do innego slotu

tego najbliżej procesora to na moim radeonie jest chyba wszystko dobrze. przeszedł 3D Marka,Furmarka testy pamięci. Ale po włożeniu 6850 dalej są artefakty.

Na kolejnych 3 slotach Ram komputer włącza się na parę sekund i dalej restartuje tak jakby nie odczytywał pamięci. Działa tylko na slocie który jest najbliżej procesor.

Następnie wszystko z powrotem rozebrałem. Sprawdziłem czy może piny w sokecie się nie pokrzywiły przypadkiem ale jest wszystko dobrze.

Prosiłbym o jakaś rade co zrobić, może płyta jest uszkodzona? Może pamięci muszą działać w dualu?

A dodam ze na samym początku pamięć ram chodziła w 3 slocie od procesora.

Kiedy jest wyciągnięta karta graficzna i komputer chodzi na zintegrowanej to startuje normalnie także z innym slotów Ram.

 

Specyfikacja:

-CPU i3 6100

-Mobo Gigabyte Z170 D3H

-Ram DDR4 G.Skill 4GB 3000mhz

-Dysk SSD OCZ Vertex 4

-Zasilacz Enermax 650w

Edytowane przez glazerek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...