Skocz do zawartości
SANOV

Jak się pozbyć soli z cukru.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to jakiś duży problem, posadź to dziecko przy tej mieszaninie i powiedz, że ma porozdzielać większe kryształki od mniejszych, bo inaczej nie będzie nigdy więcej czekolady.

 

3-4 dni i będziesz miał przebrane.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz ile cukru a ile soli, oddaj piekarzowi, wiele wypieków zawiera zarówno cukier jak i sól.
Bimbrownik też powinien zrobić z tego dobry użytek.
 
 

Ale to nie będzie nie zdrowe tesel? Zresztą skąd ja wezmę taki worek gdzie to wsadze w kuchni..

Myślenie leży i kwiczy? Odsypujesz z miecha 1kg, dosypujesz 1kg czystego cukru. Gzie ja w kuchni zmieszczę 2 kg cukru...

 

A tak nawiasem, ile tej soli wsypało? Zmienia ta sól w jakiś sposób smak? 

Jak robię izo na wycieczkę rowerową, daję 0,7l wody, dwie - trzy łyżki modu i płaską łyżkę soli. Smak soli nie jest wcale agresywny w takim specyfiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile tam jest soli może być sporo bo nawet jak wziąłem bardziej z dołu slodze herbatę to nie da się tego wypić myślałem zrobić taki lejek u dołu może będzie lepiej niż odsypywac z góry bo mogę to jeszcze bardziej pomieszac

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryształki soli drobnoziarnistej i tego drobnego cukru są prawie identyko. Gdyby była różnica (np. Sól gruboziarnista)- to można by wytrząść większe poprzez konkretne potrząsanie i duże kawałki poszłyby w górę. Inne sposoby byłyby bardziej hobbystyczne- jak by nie było- na 90% nie oddzielisz tego tak łatwo, ale możesz poszukać w necie tabelę rozpuszczalności NaCl w wodzie o rożnej temperaturze, tylko czy taka tabela jest dla sacharozy- tego nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...