Skocz do zawartości
bartomiszcz

Corssair Vengeance i Gigabyte HD3p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z komputerem. Podkręciłem procesor i niby wszystko jest ok (całą noc chodził OCCT). Problem pojawia się przy próbie nagrania gameplaya przez OBS. Wywala BSOD z komunikatem Watchdog Timedout. Wszedłem na stronę producenta MOBO i nie widzę aby był wspierany mój ram - model CMK8GX4M1A2400C14. Czy to może być problemem? 
Temperatury procesora max 71 stopni.

Komputer:
1. CPU- Intel i5 Skylake 6600k 4.5GHz
2. RAM- 1x8 GB Corsair Vengeance 2400 mhz
3. GPU- MSI Gtx 1060 Gaming X
4. MOBO- Gigabyte HD3P
5. Dyski: SSD- Goodram 240GB Iridium Pro oraz WD Blue 1T

6. PSU- Corsair VS550.

 

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Problem pojawia się tylko przy próbie nagrywania filmu przez OBS. W trakcie gry bez właczonego programu wszystko jest ok. 

System i sterowniki aktualne.

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram leci na domyślnym taktowaniu czy go też podkręcałeś ?

 

Ustaw taktowanie procka na def i zobacz czy błąd się powtórzy przy nagrywaniu .

 

Internet masz po kablu czy masz Wifi ?

 

Na domyślnych ustawieniach (jak się okazuje) nie mam problemu. Ramu nie podkręcałem- czy używam XMP czy nie to bez znaczenia bo problem i tak się pojawia. Internet po kablu. Czy procesor okazuje się niestabilny, a RAM jest ok? Po właczeniu Prime95 (najnowsza wersja) wywala "fatal error rounding was 0.4925753715, expected less than 0,4". Bład dotyczy 2 lub 4 rdzenia (różnie). Jak temu zaradzić? 

 

Podniosłem napięcie do (cholernie wysokiego 1.35v i jest ok w prime- niestety kosztem temperatur). Temat do zamknięcia napiszę w innym dziale z prośbą o pomoc z celu optymalizacji oc. 

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...