Skocz do zawartości
Manioku

Fii0 e10k, msi gaming 5 - problem z dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przełączaniu głośności w Windowsie słychać pyrkanie próbka - http://vocaroo.com/i/s1x47s2pWIrC  Przez ten przykład najłatwiej mi to przedstawić, ale problem przekłada się na ogólną jakość dźwięku. 

 

Sprzęt 

fii0 e10k olympus 2

płyta główna - msi gaming 5 i według mnie to przez nią są te problemy

 

Po odłączeniu fii0, w ogóle nie mam dźwięku. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki itp, ale dalej bez zewnętrznej karty po prostu go nie ma. 

 

Myślałem, że może wyłączenie zintegrowanej karty (w menadżerze urządzeń) coś da, ale problem dalej występuje. Najłatwiej byłoby sprawdzić sprzęt - DAC na innym kompie, ale nie mam takiej możliwości. Macie jakieś pomysłu co mogę zrobić w takiej sytuacji ;(?

 

Na płytę mam jeszcze gwarancję, więc ewentualnie mógłbym ją wysłać do serwisu. Czy mógłby mi ktoś doradzić w jaki sposób zdiagnozować czy problem na pewno tkwi w niej ;)? 

Edytowane przez Manioku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze raz i po polsku? Bo już nie wiem z którą kartą jest problem i czy przy podłączeniu, czy odłączeniu DAC'a Fiio. Czy to on nie działa, czy integra.

 

Jak w XXI wieku nie ma możliwości sprawdzenia DAC'a USB na innym kompie? Kolegów nie masz? Pracowni informatycznej w szkole? Sklepu komputerowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...