Skocz do zawartości
Jadzia

r9 290 problem z wentylatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Asus Radeon R9 290 DirectCU II OC jakieś dwa dni temu pojawił się problem z wentylatorem zaczął hałasować teraz jest już strasznie głośno po wyciągnięciu i kręceniu w ręce czuje ze ma bicie. Co mogę z nim zrobić ewentualnie gdzie kupić nowy bo nawet nie wiem gdzie szukać.

 

dodaje zdjecie uszkodzonego i film 

https://zapodaj.net/53ac325184432.jpg.html

Edytowane przez Jadzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować naprawy prowizorycznej tzn. dać trochę oleju/smaru na łożysko wentylatora .

 

Choć jak czuć bicie to smarowanie nie pomoże za bardzo , może odrobinę zmiejszy hałas .

 

Wtedy tylko wymiana wentylatora wchodzi w grę - albo szukasz używanego chłodzenia od tej karty ( nie wiem czy wentylatory od innych kart Asusa z tym chłodzeniem będą pasować ) albo próbujesz dopasować normalny wentylator 80 mm lub 92 mm albo nawet i mniejszy .

 

Choć i z tym może być problem - miałem to samo na swojej karcie z podpisu ( niestety odeszła do krainy wiecznych marków ) - wentylator 92 mm nie pasował do końca , pod nim była pusta przestrzeń , może to spowodowało ubicie karty po jakimś czasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem widać na zdjęciu dlatego nie ma naklejek bo liczyłem ze pod nimi jest miejsce na nasmarowanie. Z obu stron lity plastik nie ma dostępu :/ Zostaje tylko odczepienie śmigła od silniczka tylko to własnie trzeba siłą rozerwać wydaje mi się 

Edytowane przez Jadzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...