Skocz do zawartości
Szeejdi

Problem z dedykowaną kartą graficzną w Samsungu NP355E7C-SO3PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdy wgrałem Windowsa 7 na laptopa Samsung NP355E7C-SO3PL z dedykowaną kartą NP355E7C-SO3PL wszystkie sterowniki wgrywałem ze strony producenta a później np sterowniki do karty aktualizowałem ze strony AMD. Wszystko działało ok. Niestety po wgraniu Windowsa 10 na czysto i przejściu przez taki sam jak w przypadku Windowsa 7 proces instalacji sterowników i na sterownikach Samsunga i na sterownikach AMD dedykowana karta graficzna HD7670M widnieje w menadżerze urządzeń z wykrzyknikiem i informacją że nie można uruchomić sterownika (Error 43). Dodam że przy instalacji sterowników ekran robi się czarny i nic się nie dzieje póki laptop nie zostanie uruchomiony "z guzika" od nowa. Wybranie sterowników w menadzerze urzadzen z folderu AMD konczy się też czarnym ekranem i koniecznoscia restartu z przycisku. Próbowałem na wiele sposobów rozwiązać ten problem ale niestety nic nie pomaga.. Próbowałem Wyłączania instalacji automatycznej sterowników przez Windows Update, wgrywanie Catalyst w Trybie Awaryjnym oraz wersji Leshcat sterowników.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zainstaluj z zakładki "Optional Downloads" http://support.amd.com/en-us/download/apu?os=Windows+10+-+64

-AMD Chipset Drivers i restart

- potem normalne sterowniki do grafiki.

Przy probie wgrania sterownikow do grafik wywala blad ze Pakiet sterownika nie okresla id sprzetowego, reczne wgranie przec Device Manager i wybranie aktualizuj sterownik i folder instalacji AMD skutkuje black screenem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tobie nie każe instalować sterownika do grafiki

tam masz sterownik to Chipseta bez niego nic nie zadziała.

Zakładka optional masz AMD Chipset Drivers 45 MB

Ale tak zrobilem. Wgralem do chipseta stery wszystko ok po restarcie. Chce wgrac potem stery do grafik i wtedy dzieja sie powyzsze rzeczy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wersje Windowsa masz jaka?

Najnowszy po update"cie rocznicowym Windows 10 Home x64 PL.

 

Btw. Robilem downgrade do 8.1 i dzialy sie takie same rzeczy jedynie na Windowsie 7 wszystko bylo ok.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szeejdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku rozwiązałem problem, napiszę to rozwiązanie tutaj dla "potomnych".

**1. Ściągamy obraz Windowsa 10 przez aplikację Media Creation Tool**

**2. Tworzymy bootowalny pendrive przez aplikację Rufus**

**3. Tworzymy na tym pendrive folder "d" na którym zapisujemy sterownik do chipsetu: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy4&os=Windows%2010%20-%2064 oraz do kart graficznych w wersji Beta: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows%2010%20-%2064**

**4. Instalujemy system z tego Pendrive**

**5. Podczas tworzenia konta użytkownika i konfigurowania systemu nie łączymy się ani kablem ani przez Wi-Fi. Komputer musi być offline!!!**

**6. Wyłączamy w Panel sterowania ->System->Sprzęt->Ustawienia instalacji urządzeń zaznaczoną opcję.**

**7. Instalujemy z pendrive sterowniki chipsetu i wykonujemy restart.**

**8. Instalujemy sterowniki kart graficznych (ekran może być czarny ok 2min) i wykonujemy restart.**

**9. Włączamy internet.**

**10. Jeśli wszystko wykonano ok nie mamy żadnych wykrzykników przy kartach graficznych oraz działają one w porządku.**

 

Pozdrawiam, temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...