Skocz do zawartości
Big Boss

AMD 8320 WC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

W zwiazku z tym ze moj BeQuiet Dark Rock TF nie daje rady z podkreconym 8320 zastanawiam sie nad chlodzeniem wodnym. Niestett, jestem totalnym laikiem jezeli chodzi o LC. Chcialbym zaczac od prostego, gotowego zestawu na CPU ktory po nabraniu wprawy moglbym rozbudowac na GPU, RAM itd. Przegladalem oferty firmy Alphacool ale wybor ogromny i nie wiem ktory zestaw wybrac. Co mozecie polecic? Chcialbym isc bardziej w strone wydajnosci niz efektu.

Obudowa to Zalman H1 Big Tower.

PS: Nie zostaje na starej platformie, wraz z premiera ZEN'a zamierzam zrobic przesiadke wiec mysle o zestawie na przyszlosc.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że ZEN nie będzie grzałką i takie chłodzenie okaże się zbędne. Po co iść teraz w koszty i wywalać na bezsensowne roziązanie AiO? Czekaj cierpliwie.

 

P.S> teraz zauważyłem ile kosztuje to guano chłodzenie, które masz obecnie. nieporozumienie. Zamiast Faildozera by ci starczyło na i5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozmy ze ZEN bedzie grzalka :) 8320 nie taki straszny jakim go maluja. Skyrim chodzi, Wiedzmin tez, GTAV tez ladnie smiga. Chlodzenie z BeQuiet kupilem bo fajnie wygladalo na slupkach. Tak jak I5k w porownaniu do 8320. Rzeczywistosc swoje zweryfikowala. Nie twierdze ze produkt AMD jest lepszy czy wydajniejszy ale kwestia doboru procesora pozostaje jedynie w moim osadzie. Poki co jestem zadowolony.

Koszty o jakich piszesz to moja prywatna sprawa. Chcialem zapytac jaki zestaw mozecie polecic: a nie czy warto wydawac swoje pieniadze na LC. Zestawu LC zamknietego nie chce.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drazliwy jestes. Kupilem AMD to kupilem, jestem zadowolony- na c**j drazyc temat? Pytanie bylo o LC, ludzie laduja pieniadze w prototypy na Celerony, Pentiumy 4, gdzies widzialem zestaw z azotem badz freonem do uzytku na co dzien. Moge sobie PC zalac nawet szczynami: nic Ci do tego dopoki nie musisz tego ogladac. Az dziw bierze ze z takim stazem na forum organizujesz jakies prywatne wycieczki w strone doboru procesora. Jak dla mnie temat mozna zamknac: szukajka pomogla w odnalezieniu gotowych zestawow od Alphacool. Tak, na tym forum. Tak, opinie byly przychylne.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to śmieszne co ci doradzę :)

 

Bardzo fajnym pomysłem i znośną wydajnością cechuje się Raijintek Triton Core (core=bez wentylatorów) :)

 

- jest to zarazem blok wodny i rezerwuar

- jest to ładne i ciche

- jest dobrej jakości

- można to rozwijać ciągnie nawet 2 bloki + 2 chłodnice 240

- ma mocną pompkę i smiało działa na 7V  miło przy tym brzęcząc.

- pełny zestaw montażowy dobrej jakości

- ma bardzo dobry support i gwarancję

- nie kosztuje dużo

- wyszło z błędów wieku dziecięcego : (rev 3 już nie pęka, już nie przecieka, już nie koliduje)

- musisz do tego wentylatory sam kupić najlepiej marki Noctua,

 

Całkiem znośnie to działa z dobrymi wentylatorami.

Wydajność nie jest najlepsza, jednak zadowalająca.

 

W cenie jaką dasz za podobne rozwiązania, kupisz 3 takie Rijainteki xD

Czyli masz 3bloki 3 chłodnice i 3 pompki 3 zestawy przewodów i 3 rezerwuary 3 koszyki i 3 fajne kartony do noszenia jajek z ryneczku.

Okazja przehuj xD

 

Natomiast jak cię stać na zabawę z wodą :D

Kupujesz pompę do CO marki grundfoss, chłodnicę od poloneza wieszasz na boku dodajesz do tego dobry blok wodny.

Dobierasz ładne kroćce i przewody...

.... masz ciszę absolutną i full pasive :)

Rezerwuar nie potrzebny, gdyż jest nim chłodnica :)

 

Nieograniczone możliwości rozwoju takiego układu i niezawodność masz jak w banku :)

 

 

I pamiętaj. Podstawą dobrego LCooling jest chłodnica.

Pokuszę się nawet na stwierdzenie, iż jedna 240 dla FXa mocno żyłowanego to troszkę mało :D

Edytowane przez powerfulpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...