Skocz do zawartości
XantiO

Karta graficzna do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję sklepów w których można zakupić karty graficzne pod złącze MXM 3.0 A lub B.

Jeśli chodzi o kompatybilność z resztą sprzętu to tu proszę się nie martwić bo to nie będzie w sumie do laptopa a do pewnego projektu.

 

Budżet na pojedynczą sztukę to około 2000zł przy czym w grę wchodzi zakup do 8 sztuk. Wszystko zależy od tego jak projekt się rozwinie.

 

 

Wszystkie propozycję mile widziane

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się który to ma być slot - w wersję A wchodzą karty z segmentu low / med z poborem prądu do 55 W i szyną 64-bit / 128-bit .

 

Wersja B obsłuży karty o poborze mocy do 200W i szynie 256-bit , jest też dłuższa - 105 mm vs. 75 mm .

 

Kartę w wersji A można wsadzić do slotu w wersji B ale nie odwrotnie .

 

Co do samych kart - GTX960/970/980 w wersjach M .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O różnicach między slotem typu A i B nie musisz mnie informować bo o tym wiem.

Karty też miej więcej wiem jakie szukać. Ale nie mogę znaleźć sklepu w którym mógłbym się zaopatrzyć. 

 

Na start kupię co będą mieli na te sloty a w późniejszym etapie zakupie coś docelowego. 
Najbardziej interesowały by mnie wersje PRO ale z dostępnością takich może być jeszcze większy problem. 

 

 

Problemem jest brak sklepów w którym mogę to kupić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych sklepach kart do laptopów nie dostaniesz .

 

Zostają albo specjalistyczne sklepy z częściami do lapków albo serwisy aukcyjne w rodzaju allegro / olx / ebay czy chińskie serwisy jak alibaba czy aliexpress .

 

Na allegro widziałem GTX980M tyle że kosztowała 2 200 zł , widziałem też Quadro K5100M do laptopów Dell za 2400+ zł .

 

K4000M to koszt 800-900 zł .

 

Można też dostać inne mobilne Quadro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że takie portale aukcyjne to odpadają. Problemy z fakturami i innymi <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łami. Te Quadro K5100M było by całkiem ok i cena też spoko ale pojedyncza sztuka mnie nie ratuje. Minimum 2 sztuki do testów a docelowo 8. 

Spróbuję jeszcze znaleźć jakiegoś producenta i od niego zakupić kilka sztuk jako sample. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Na oficjalnej stronie Hyperbooka mają też sprzedaż kart graficznych MXM. Będe się z nimi kontaktował też w sprawie zakupu innych modeli. 

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...