Skocz do zawartości
marput

Internet po kablu wolniejszy niz internet na telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

   u góry budynku na komputerze który ma internet przez kabel mam taki sam ping i pobieranie jak na telefonie siedząc 3 metry od routera  za to upload na telefonie 6,88 a na komputerze mam ledwo 2mb co to może być za przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długi kabel? Sprawdź jeśli jest możliwość czy nie ma widocznych uszkodzeń, albo bardzo ostrych zagięć. Tak jak pisano wyżej, sprawdź działanie na innym, krótkim kablu.

Sprawdź czy sterowniki są poprawnie zainstalowane. Jeśli wszystko co spróbowałeś zawiedzie, możesz spróbować uruchomić np. Ubuntu z pendrive, żeby wykluczyć problem z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat. Jako że piszę to już trzeci raz, będzie krótko...
5795034974.png

Taki mam internet na PC.
http://www.speedtest.net/my-result/a/2380653517
Taki mam na telefonie.

Mój internet to oferta Cyfrowego Polsatu i urządzenia IDU ODU 200. Zasięg: około -103dBm. Ping mierzony poleceniem w wierszu poleceń (google.pl) był od 60 do 250. net_graph w csgo pokazuje albo od 200 do 400, albo od 800 do 1900, nie wiem od czego to zależy. W innych grach są objawy typowe dla wysokiego pingu (teleportacja, przerywanie głosu, wracanie wystrzelonych naboi do magazynków...)

Co sprawdziłem:

-inny kabel

-podłączenie PC do sieci przez wifi

-wirusy (znalazło 3, wszystkie usunąłem)

-reset sprzętu do ustawień fabrycznych

 

Nadal nic, proszę Was o jakąkolwiek wskazówkę, będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który proponuje użycie CF nawet nie znając się na tym .

 

CF użyty niezbyt umiejętnie może bardziej zaszkodzić niż pomóc !!!

 

Co do ew. czyszczenia - dobry AV najlepiej uruchomiony z płyty ratunkowej lub podobnego środowiska , heurystyka i inne opcje szukania ustawione wysoko .

 

Potem wspomniany Adw Cleaner i ew. MBAM , choć jak sprawdzisz kompa jednym to drugi może nie wiele znaleźć.

 

Inna kwestia to czy w ogóle problem leży w zasyfionym systemie , może to co innego np. HW .

 

Dostałeś razem z umową kartę SIM czy tylko urządzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Kolejny który proponuje użycie CF nawet nie znając się na tym .

 

CF użyty niezbyt umiejętnie może bardziej zaszkodzić niż pomóc !!!

 

Co do ew. czyszczenia - dobry AV najlepiej uruchomiony z płyty ratunkowej lub podobnego środowiska , heurystyka i inne opcje szukania ustawione wysoko .

 

Potem wspomniany Adw Cleaner i ew. MBAM , choć jak sprawdzisz kompa jednym to drugi może nie wiele znaleźć.

 

Inna kwestia to czy w ogóle problem leży w zasyfionym systemie , może to co innego np. HW .

 

Dostałeś razem z umową kartę SIM czy tylko urządzenie ?

 

konkretnie CFW

i nie ryzykowałbym. CFW maja tyle samo zalet CO WAD!!!

 

sam mam CFW ale w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoż kartę do innego urządzenia - modemu , telefonu itp. i sprawdź jak to będzie wyglądać .

 

Inna kwestia to sam dostawca neta i technologia - niestety LTE to nie jest najlepszy sposób , wachania pingów na LTE są normą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest w ODU na słupie w miejscu ciężko dostępnym :/ Ale odpaliłem hotspot wifi na telefonie i tp-linkiem na USB się pod tą sieć podpiąłem. Wynik jak najbardziej wystarczający. Tylko te 400mb limitu :D

5800292852.png

Wyczyściłem antywirusem Anvi odpalonym z USB, Adw Cleaner, a później MBAB. Ale na internecie CP nadal to samo.

Jeżeli upload na poziomie 0.03-0.09 mbit/s to dużo, to coś tu jest nie tak, w końcu nie tak dawno miałem te 10-20 mbit/s uploadu. A ping to niech i będzie te 120, byle nie 1200...

I niestety, ale jestem jedną z tych osób, które mają do wyboru albo kabel telefoniczny, albo łaskę operatorów komórkowych.

 

A jeszcze, Anvi wykryło ok. 12, Adw 3, a MBAB 5 wirusów. Skany robione w tej kolejności.

 

Nożkurczeblade, na telefonie teraz mam 20mbit uploadu, a jak na pc sprawdzam tuż po tym, to mam 0, jakby się oduczył wysyłania...

Logując się na router (192.168.0.1) mam taki panel, gdzie pokazuje mi aktualne prędkości pobierania i wysyłania. Wysyłanie podczas speedtestu to są liczby typu 32,58, 64, 104,112,128 itp kbit/s

 

Uwaga, Uwaga

Rozwiązałem problem. Sprawcą okazał się program do modelowania ruchu (reklamowany jako "zmniejszacz" pingu). Pingi mam w chwili pisania posta w csgo w okolicach 100, ale trzeba pamiętać, że teraz są godziny szczytu. Speedtest:

5800725321.png

Dziękuję wszystkim za pomoc, bardzo miło zostałem tu zaskoczony szybką odpowiedzią. No i dzięki Wam wywaliłem trochę wirusów z komputera. 

:)

Edytowane przez Kibis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...